Znovu proti nim byl terén – hřiště opět velice nerovné a navíc na kopci foukal ostrý vítr a v těchto podmínkách a proti bojujícímu soupeři, který se ani nesnažil o kombinační fotbal, se potvrdilo, že hrát neumí. Avšak na okolnosti se nelze vymlouvat. Hořičtí soupeře jasně přehráli a jen střelecké trápení je připravilo o výhru.

ZD Start Ohnišov – Jiskra Hořice 1:1 (1:1). Zápas začal šokem. Ihned po rozehrání domácí Macháček vystřelil z 20 metrů, míč, který mířil vysoko nad, najednou v poryvu větru zapadl pod břevno hořické branky – 1:0. Tento moment hosty poznamenal na dalších 15 minut, kdy se nedokázali dostat do hry. Od zhruba 20. minuty se však začínali prosazovat a získávali znatelnou převahu. Ve 25. minutě nahrál Nečesaný Lukáši Michálkovi a ten střelou z 20 metrů k tyči vyrovnal na 1:1. Zbytek poločasu měla Jiskra převahu, ale střely končily mimo branku. Domácí se před Žižku dostali jen v poslední minutě, ale hořický brankář se tentokrát překvapit nenechal.

Druhý poločas již byl jednoznačně v režii hostů. Vytvářeli si spoustu šancí, ale nebyli schopni míč dotlačit do branky. Zde je výčet jen největších jejich šancí: v 54. minutě střílel Vávra do břevna, v 56. minutě se před domácího brankáře dostal Nálevka – jasná šance skončila střelou vedle. O další dvě minuty se do šance dostal Ruml – nedokázal prostřelit domácího gólmana. V 80. minutě namířil L. Michálek slabou střelu do tyče a v 88. minutě Skalský ze 16 metrů těsně minul branku.

Ve vyrovnané tabulce po druhé remíze zvenku zřejmě Hořice opustí medailové pozice, ale už příští týden mohou proti dalšímu celku ze špice tabulky, a to Třebechovicím pod Orebem, využít domácího prostředí a opět zaútočit na nejvyšší příčky.

Fakta – branky: Macháček – L. Michálek. Rozhodčí: Šmída – Šiling, Trejbal. ŽK: 2:4 (Pour, L. Michálek, Rubeš, Skalský). Jiskra Hořice: Žižka – Ruml, Kočí, Kramule, Rubeš – Vávra (80. D. Michálek), L. Michálek, Palm, Nečesaný – Nálevka (60. Skalský), Pour.