Policie, která zápas označila jako rizikový, očekává příjezd fotbalových chuligánů i z Polska. V pohotovosti proto budou stovky policistů. V Hradci se také v neděli bude konat pochod fanoušků za stavbu nového stadionu. Informovala o tom mluvčí krajské policie Ivana Ježková.

Podle policie patří nedělní utkání, které začne v 15 hodin, k nejrizikovějším v sezoně. Fanoušků pražské Slavie se čeká několik stovek. „Disponujeme dále poznatky, že by se do města měly chystat i znepřátelené kluby českých fanoušků. U těchto radikálních příznivců lze očekávat projevy hrubého fotbalového chuligánství,“ uvedla Ježková.

Policie do akce vedle pořádkových jednotek a antikonfliktního týmu nasadí také dopravní policisty, psovody a detektivy v civilu. Na hranicích s Polskem se cizinecká policie zaměří na kontroly vozidel s cílem zamezit dovozu zbraní. „Nasazení policistů připravujeme v takovém rozsahu, abychom byli připraveni včas a adekvátně reagovat na hrozící eskalaci násilí. V případě potřeby budeme mít připraveny posily,“ uvedla mluvčí.

Součástí nedělní policejní akce bude i dohled nad pochodem na podporu stavby nového stadionu. Ten by měl začít ve 13.30 hodin na Velkém náměstí. Přestavbu pro fotbal nevhodného malšovického stadionu hradecká radnice chystá již několik let. Příprava stavby v hodnotě stovek milionů korun však stále nabírá zpoždění a projekt dosud nemá ani územní rozhodnutí.

(čtk)