FC VTJ Milíčeves – SK Janské Lázně 1:2 (1:1). Proti lídrovi soutěže, který ještě neztratil ani bod, pro zranění nenastoupili Láďa Kalenda a Marek Slepička. Mužstvo stále hledá svoji správnou tvář a střídá dobré herní projevy, které vzápětí dokáže zbytečně mařit. To se plně projevilo i v tomto utkání.

Nástup do nedělního zápasu byl příznivý, začalo se útočně a hosté museli být v obraně moc pozorní, aby odolali tlaku domácích. To se jim dařilo jen do 5. minuty, když z rozehraného útoku dostal Jiří Roman přihrávku zpět za velké vápno, prudkou trefou vymetl pavučiny v šibenici branky Janských Lázní a domácí šli do vedení – 1:0. Přesto, že Milíčeves byla stále útočnější, podařilo se hostům v 15. minutě vyrovnat na 1:1 Kultem.

Druhý poločas začaly lépe Janské Lázně, při kopu z rohu se nejlépe orientoval znovu Kult a poslal hosty do vedení – 1:2. Po této brance se domácí znovu vrátili do hry, byli útočnější, dokázali hosty zatlačit do jejich obranného pásma, ale chyběla finální přihrávka, nebo větší klid a rozvaha před brankou soupeře. Hosté, kteří mají ve svém středu zkušené fotbalisty z vyšších soutěží, hráli takticky pozičně dobře, útočně již Milíčeves vážněji neohrozili. Domácím nelze vytknout nasazení, bojovnost a snahu po vítězství. Proto by remíza byla v tomto utkání spravedlivější.

Fakta – branky: Jiří Roman – Kult 2. Rozhodčí: Vojtěch Lukáš (Hradec Králové). ŽK: 1:3. Diváci: 130. FC VTJ Milíčeves: Adamec – Jiří Roman, Novotný, Zdeněk Berný (46. Lukáš Rejha), Zdeněk Roman – Šoltys (46. Ouhrabka), Špicar, Jakub Rejha, Jan Berný – Čonka (86. Krieger), Havránek. Trenér Jan Drusan, asistent Jiří Roman.

SK Jičín B – SK Sobotka 2:0 (0:0). Branky: Voldán, Meszároš. Rozhodly branky vstřelené v 59. a 60. minutě. Poměrně překvapivý výsledek dalšího okresního derby.

SK Čechie Hlušice – Sokol Stará Paka 1:0 (1:0). Branka: Špaček. Smolná porážka hostů. SK Horní Staré Město – Sokol Libáň 3:3 (3:2). Branky: Nývlt 2, Kulda – D. Horák 2, R. Horák. Z Krkonoš se příliš bodů nevozí, a tak lze říci, že remíza je cenná.

Sparta Úpice – SK Miletín 4:1 (2:1). Branky: Peterka, Finger, Kolman, Winter – Machačka. Podrobnosti ze smolného zápasu hostů jsme přinesli ve včerejším vydání.

Sokol Železnice – FK Mladé Buky 3:3 (2:2). Branky: Kyselo, Daniš, Valenta – Sýč 2, Horák. Domácí získali první bod, stále uzavírají tabulku. FK Mostek – FC Avon Rudník 1:1 (0:1). Branky: D. Duchek – Víšek. ⋌(red)