Těšil by posun v tabulce nahoru, ale není to hlavní priorita mužstva pro jarní část
Jak jste spokojen se zimní přípravou mužstva?
Zimní příprava probíhala v místních podmínkách s využitím nové sportovní haly, posilovny a okolních terénů. V počátku února jsme absolvovali několikadenní soustředění v Jeseníkách. Zúčastnili jsme se zimního turnaje v Chudonicích, kde jsme ale žádnou díru do světa neudělali a to zejména přístupem k zápasům. Spokojen jsem proto tak na 70 procent. Tahouni mužstva se projevili i v zimním období, naopak někteří hráči by si měli srovnat v hlavě, zda fotbal chtějí dělat či ne. Myslím si ale, že se s tímto problémem potýká mnoho mužstvev a proto se s tím tak trochu musíme smířit.
Posílilo Kopidlno dostatečně a kým?
Mužstvo jsme neposílili, pouze jsme své řady rozšířili o Radka Horáka z Libáně, který k nám přichází na půlroční hostování. Jinak stále čerpáme z vlastních řad a dáváme šanci našim odchovancům.
Kdo má podle vás největší šance na postup a proč?
Myslím si, že postup si nenechá vzít Chlumec. Hraje dobrý fotbal, má stabilizovaný kádr a také dobré podmínky s využitím kontaktů a spolupráce s okolím. Po jarní části by byl hřích prohospodařit dosažený náskok a vše jiné by bylo velkým překvapením.
Jaké jsou cíle Kopidlna pro jarní část sezony?
Cíl pro jarní část se nemění. Chceme udržet soutěž, naučit se lépe hrát tuto soutěž a to zejména na hřištích soupeřů, kde jsme v podzimní části výrazně zaostávali. Co se týká umístění, těšil by nás posun v tabulce nahoru, ale není to naše hlavní priorita pro jarní část.
Můžete nás seznámit se soupiskou mužstva?
Ano, kádr mužstva tvoří brankáři Petr Brodský, Martin Brožíček, Vitek Kohut, obránci Jaroslav Janáček, Pavel Klaban, Václav Šimůnek, Dan Berounský, Vitek Dyčenko, Ruslan Dyčenko, Jakub Geršl, Milan Šafařík, Jaroslav Zikmund, David Hyšpler, Jan Brožíček, Michal Kareš, záložníci Petr Komárek, Pavel Zedek, Vladimír Hnát, Jan Dřímal, Radek Horák, Vitek Kulhánek, Igor Kulhánek, David Machačný, Vladimír Kotlář, útočníci Jiří Odvárko, Zdeněk Pekárek, Roman Kotlář, Tomáš Vodička, Vojta Prášek, Petr Janda. Chtěl bych ještě dodat, že toto je celý kádr mužů, kde nerozdělujeme až tak jednostranně, kdo hraje za A a kdo za B mužstvo. Každý může být tam i tam.

BILANCE

Kopidlno přezimovalo na osmém místě, když získalo 19 bodů – šest výher, jedna remíza a sedm porážek, pasivní skóre 25:28.
O pětadvacet vstřelených branek Kopidlna se podělilo sedm fotbalistů, pořadí: 11 – J. Odvárko, 5 – V. Kulhánek, 3 – Machačný, 2 – R. Kotlář, Hnát (jednou z pen.), 1 – Dřímal, V. Dyčenko.

(jp)