Nejprve minulou sobotu přehrál na domácí půdě Chlumec nad Cidlinou (1:0) a ve středu postoupil v Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje, když rovněž v domácím prostředí zdolal Dobrušku (2:1).

Dvěma brankami režíroval postup do dalšího kola útočník Aleš Hašek, jenž tak srazil svůj mateřský klub, kde ještě v minulé sezoně působil.

„Od zápasu očekávám výbornou diváckou kulisu a napínavý boj o body, které nás můžou posunout opět o nějakou příčku dopředu," vyjádřil se před utkáním Aleš Hašek.

„Hořice vnímám jako dost kvalitního soupeře, který má velmi mladý tým a svou kůži nám jistě nedá zadarmo. Nikdo přece nechce ztrácet body na domácím hřišti," pokračoval útočník Kostelce nad Orlicí a okomentoval postup z Poháru hejtmana, kde jeho současný tým přemohl Dobrušku.

„Ve středu jsme odehráli pohárové utkání proti „mojí" Dobrušce. Dát dva góly je výborné, ale Dobrušky je mi vždy líto. Je to jen hra a jsem rád, že se na mě za to nezlobí. Je fakt, že v letošním ročníku jsem jí dal čtyři góly a ani jeden neslavil."

Svoje postřehy před zápasem přidal také hořický Pavel Kuneš. „Na zápas jsme se velice dobře připravovali, jelikož jsme na podzim v Kostelci prohráli 0:4.

Hlavně musíme ubránit velice silné standardní situace hostů. Budeme vycházet ze zabezpečené obrany a podnikat rychlé brejky. Zápas to bude vyrovnaný, ale věřím, že navážeme na šňůru úspěchů a na Gothardě sehrajeme vítězné utkání," řekl záložník desátého celku tabulky krajského přeboru.

Jiskra má možnost dosáhnout na pátou výhru v řadě. Kostelečtí se budou chtít opět spolehnout na střelecký instinkt Aleše Haška. V Hořicích se bude jednat o souboj dvou sousedů v tabulce, které v tabulce dělí jediný bod.