Jiří Melichar
Narozen: 5. října 1995 v Krnově. Hráčská kariéra: FK Krnov, od 10 let působí v Hořicích. Největší úspěchy: Vítěz krajského přeboru dorostu, nejlepší střelec tohoto ročníku.

Vytáhlý útočník Jiří Melichar toho na podzim v krajské 1. A třídě příliš neodehrál, ale v jarní části sezony již chytil velmi dobrou formu a na jeho gólové příspěvky nyní mužstvo Jiskry spoléhá. V pěti dosavadních duelech Melichar zaznamenal pět branek.

Vítěz ankety Krajský Borec kola dostal nejvíce hlasů za výkon a důležitou branku v utkání v Černilově, kde se podílel na důležité výhře hráčů z města kamenné krásy v poměru 3:0.

„Jsem rád, že to tam padá," říká dvacetiletý hořický forvard, jehož tým se pohybuje na špici druhé nejvyšší krajské soutěže.

V jarní části máte střeleckou formu. Čím si to vysvětlujete?
Nechtěl bych to nazývat formou, ale jsem rád, že to tam padá. Podle mého názoru je to i tím, že se daří celému týmu a doufám, že to tak zůstane i nadále.

V Černilově jste vstřelil důležitou uklidňující branku. Jak byste jí popsal?
V každém případě uklidnila i mě (smích). Dostal jsem dlouhý míč za obranu, přeloboval gólmana a míč jsem s důrazem a trochou štěstí dorazil do branky.

Hořice jsou na třetím místě tabulky. Mají na to, aby se ještě dotáhly na postupovou příčku?
Myslím si, že v této fázi soutěže je to ještě otevřené, ale samozřejmě se budeme snažit o co nejlepší umístění. Naším cílem je skončit do třetího místa.

O víkendu čeká mužstvo duel v Roudnici. Co od utkání očekáváte a s čím do něj tým půjde?
Roudnice nebude lehký soupeř, což dokazují její výkony v jarní části sezony a naposledy i vítězství v Libčanech. Doufám však, že potvrdíme naše dobré výsledky a domů přivezeme tři body.

Vladimír Tlustý
Narozen: 16. srpna 1983 v Hořicích. Hráčská kariéra: Jiskra Hořice. Úspěchy: Fakt, že po operacích může stále hrát.

Okresní Borcem kola se stal Vladimír Tlustý, jenž podává stabilně velmi dobré výkony v brance rezervy Hořic. Již v podzimní části svůj tým několikrát podržel a na jaře to jen potvrzuje.

„Na výkony týmu nemohu říci cokoliv negativního," říká gólman, jenž zároveň kryje záda Pavlu Žižkovi, stálici A týmu mezi třemi tyčemi v 1. A třídě.

Vyhrál jste v anketě Borec kola za utkání se Starou Pakou, ve kterém jste tým výborně podržel i v následných penaltách. Jak byste zápas ze svého pohledu popsal?
Byl to tradiční první zápas po zimní přestávce, kde nikdo nechtěl ztratit body. Hrálo se více z obrany a na rychlé protiútoky. Podle mě mohlo utkání skončit výhrou kteréhokoliv z týmů, ale i hostující gólman měl velmi dobrý zápas a remíza byla určitě spravedlivá. V penaltách už šlo spíše o zábavu, kdo urve extra bod navíc. Já jsem hlavně rád, že jsme utkání takto zvládli, jelikož jsme měli trochu problémy se složením týmu. Všichni ale k zápasu přistoupili zodpovědně a nechali na hřišti všechno, za což bych chtěl všem spoluhráčům poděkovat.

V posledním kole rezerva Hořic podlehla na půdě lídra soutěže z Nové Paky. Nebyla to ovšem tak jednoznačná záležitost, jak hovoří konečný výsledek. V čem je podle vás největší síla hlavního favorita na postup do krajské 1. B třídy?
Už bych ani neřekl favorit na postup, ale jasný postupující (usměje se). Nová Paka v tuto chvíli převyšuje okresní přebor, má komplexní tým se spoustou hráčů z vyšších soutěží a jen my sami víme, jaký rozdíl u nás dokáží udělat hráči z A mužstva. Technicky bychom asi dokázali držet krok, ale pohyblivostí, rychlostí a fyzickou kondicí už občas nestačíme.

Jak jste zatím spokojený s dosavadními výkony týmu?
Na výkony týmu nemohu říci cokoliv negativního. Nevadí mi prohrát, pokud vím, že jsme na hřišti nechali všechno a nic nevypustili. Chyby zkrátka k fotbalu patří a děláme je všichni. První zápas jsme zvládli, v Nové Pace jsme mohli jen překvapit, takže pro nás budou klíčové až další zápasy. A pokud k nim přistoupíme tak, jako doposud, body a výhry přijdou.

Překvapil vás něčím dosavadní průběh jarní části soutěže, ať už výsledky či výkony některého z týmů v OP mužů?
Jsou odehrána dvě kola, takže těžko něco nebo někoho hodnotit. Navíc karty se zdají být rozdány jasně. Nová Paka je suveréně první a jasným postupujícím, Jičíněves s jedním bodem na druhém konci. Já si jen přeji, abychom hráli v horní polovině tabulky bez nervů a fotbalem se bavili. Hodnotit hráče je obtížné, jelikož mohu posuzovat jen vlastní zápasy. Navíc nerad někoho hodnotím, ale zmíním se jen o jedné osobě z vlastního týmu a myslím si, že se mnou budou všichni souhlasit. Je to Marek Macák, který, i když si to nechce připustit, v obou jarních zápasech předvedl perfektní defenzivní práci a já jen doufám, že mu vydrží zdraví a bude klíčovým hráčem.

O víkendu čeká tým domácí zápas s Podhradím, vítězem zimního poháru OFS Jičín, který dokázal na zimní přípravu navázat v prvních jarních duelech. Co od soupeře očekáváte a kde hledat klíč k úspěchu?
Nevím jestli Podhradí v zimě nějak posílilo, protože na podzim určitě tak suverénní nebylo. První zápasy i zimní pohár se soupeři podařil, takže určitě bude hrát v pohodě a sebevědomě. Všichni víme, že na vítězné vlně se hraje vždy lépe. Ale každá série jednou skončí a já pevně doufám, že ji utneme my.

Když budeme hrát v klidu, se zajištěnou obranou a ne „hurá fotbal jako někdy na podzim, tak věřím, že urveme tři body.