Co rozhodne
Mírným favoritem je domácí celek, který figuruje na třetím místě, když neztratil ještě ani bod. Hosté uhráli v neděli na Gothardě první bod po remíze s Libčany. Oběma trenérům jsme položili dvě otázky. Co očekávají od dnešního okresního derby a s jakým výsledkem by byli spokojeni. Odpovědi jsou zajímavé.

Jaroslav Matějka, trenér SK Jičín: „Od okresního derby s Hořicemi očekávám zajímavý a vyhecovaný fotbal. Z kádru Hořic u nás v minulosti působili bratři Michálkové, kteří se jistě budou snažit předvést v tom nejlepším světle. Doufám, že si na stadion najde cestu hodně diváků a to jak jičínských, tak hořických. V zápase nás považuji za favorita a proto očekávám vítězství. Cestu za ním nám však může překazit nováčkovský elán soupeře a divácká podpora jeho příznivců.

Radek Palm, trenér Hořic: „Od okresního derby očekávám hlavně kvalitní fotbal hodný úrovně krajského přeboru. Náš soupeř má mladý tým zatím s plným bodovým ziskem a s nováčkem soutěže bude jistě chtít bodovat znovu. Budeme se určitě snažit eliminovat středovou řadu Jičína a hlavně střelce Vacka. Vycházet ze zajištěné obrany a pokusit se ohrozit soupeře z rychlých brejků. A výsledek? Beru remízu!"

K předzápasu ve 14.30 nastoupí účastníci I. B třídy, skupina A, mužstva SK Jičín B a SK Miletín.
Zítra se v Bažantnici představí třetí zástupce okresu, FK Lázně Bělohrad-Pecka, a chce proti Rychnovu nad Kněžnou bodovat (17).