Oslavy začaly už během dopoledne zápasem domácího SK Jičín U11 s mužstvem AC Sparta Praha dívky U11. V první části utkání dominovali domácí mladíci a získali vysoké vedení, ve druhé se Sparťanky zlepšily. Na světelné tabuli svítil po závěrečném hvizdu stav 9:4.

Půlhodiny po poledni se vzpomínalo na osobnosti jičínské kopané z let minulých, když proti sobě nastoupily staré gardy Jičína a Rožďalovic. Za horkého počasí bylo vidět, že fotbalové umění hráčům zůstalo, vytratila se možná trochu pouze fyzická kondice. K vidění bylo množství hezkých kombinací, hrou se bavili všichni hráči i diváci. Konečný výsledek po 80-ti minutách byl 1:3, když čestný úspěch domácích zaznamenal Šimánek.

V dalším mači nastoupil SK Jičín U15 proti stejně starému výběru Bohemians Praha 1905. Domácí mladíci se sice snažili, předváděli pěkné akce, ale na lepší výsledek než 1:6 to nestačilo. Jedinou branku výběru trenérů Štěpána Zemana a Tomáše Babáka vstřelil Jančák.

Po tomto duelu už přišla na řadu hlavní událost oslav. Na jičínský trávník nastoupil v rámci přípravy na nový ligový ročník FC Hradec Králové, který si jako soupeře pozval účastníka druhé ligy FC Sellier & Bellot Vlašim. Ta se snažila být v úvodu utkání aktivní, ale postupem času byla k vidění spíše převaha Hradce, který se dostal zásluhou Kodeše na konci poločasu do vedení.

125 let fotbalu v Jičíně.125 let fotbalu v Jičíně.Zdroj: Roman Vlačiha

Během poločasové přestávky proběhl před hlavní tribunou slavnostní ceremoniál. Předseda oddílu Petr Krykorka převzal z rukou zástupců KFS, OFS a města Jičína „Zlatý míč“ k 125 letům fotbalu v Jičíně a jeho dvacetiletému působení ve funkci předsedy oddílu, za což sklidil potlesk zaplněné tribuny.

V dalším průběhu utkání Vlašimští postupem času dokázali svou aktivitou hru vyrovnat a odměnou jim byla branka v 89. minutě, když po faulu Liebla na Toulu proměnil penaltu Vlašimi Šimeček a srovnal na konečných 1:1.

Oslavy však zdaleka nekončily. Před kabinami následovalo vyhlášení nejlepších tří hráčů jičínských mládežnických mužstev. Akci skvěle odmoderoval hráč A–týmu Jakub Lánský. Během celého dne patřilo hřiště s UMT dětem, kde bylo množství atrakcí – skákací hrad, malování na obličej, střelba lukem, badminton, mantinelový fotbal. Nechyběl prodej suvenýrů a bohaté občerstvení po celý den. O závěr dne se svým vystoupením postarala jičínská skupina Shame Band. Oslavy pokračovaly až do ranních hodin.

- Jiří Klaban, SK Jičín