Vítězem krajského přeboru a postupujícím do divize se stal SK Převýšov a vzhledem k tomu, že divizi neopouští žádný tým příslušný do Královéhradeckého kraje, je jediným sestupujícím z KP SK Libčany. Z 1. A třídy postupují SK Jičín a Červený Kostelec, do I. B třídy padají Baník Žacléř a Sokol Malšovice.
Z 1. B třídy jdou nahoru vítězové obou skupin, to je Spartak Kosičky a Jiskra Jaroměř. Jediný otazník je v případě třetího postupového místa, které bude náležet lepšímu ze druhých míst – vše má ve vlastních rukou SK Miletín, který má před utkáním v Mostku 48 bodů a výrazně lepší skóre (54:27), než ve skupině B Start ZD Ohnišov (47 bodů, 46:35) a před sebou domácí zápas se zachráněným 12. Vamberkem. Zcela ze hry ještě není třetí Sokol Kratonohy (45 bodů, 52:31), ale ten k postupu potřebuje nejen neúspěch Miletína a Ohnišova, ale i výrazné vítězství v posledním kole doma s MFK Nové Město nad Metují (4. místo). Sestupujícími celky z A skupiny 1. B třídy jsou SK Harant Pecka a SK Sobotka.

Stará Paka vítězem

Vítězem okresního přeboru a postupujícím do 1. B třídy se stal Sokol Stará Paka, který sice může být ještě bodově dostižen Sokolem Chomutice, ale vzhledem k lepší bilanci ze vzájemných utkání (4:2 a 0:0) už nemůže o prvenství přijít. Vzhledem k tomu, že se sestupující z 1. B třídy SK Harant Pecka nepřihlásil do okresních soutěží, spadne do okresní soutěže pouze poslední celek okresního přeboru Sokol Dětenice. Toho v příští sezoně nahradí vítěz okresní soutěže Sokol Libáň B.
Z okresního přeboru dorostu postupuje do krajské 1. třídy vítězný Sokol Železnice a s velkou pravděpodobností i druhý Sokol Stará Paka – Sokol Jičíněves, který 1. třídu bez problémů udrží, totiž přihlásil dorost pouze do okresního přeboru, a protože ani další z družstev jičínského okresu neskončí na sestupových příčkách krajské první třídy, měl by mít okresní fotbalový svaz Jičín jedno místo v kraji volné.
V ostatních kategoriích se vítězové okresního přeboru postupu vzdali (žáci – Sobotka, přípravka – Železnice), protože nemají podmínky ke splnění požadavků krajského fotbalového svazu (starší a mladší družstvo v kategorii).