K utkání šestnáctého kola nastoupil Jičín, který hrál na umělé trávě v Nové Městě nad Metují. Přes značné problémy se sestavou se mu povedlo na hřišti posledního týmu tabulky zvítězit 2:0.

Jičín po dobrém vstupu do utkání využil ve 23. minutě výhodu pokutového kopu. Do vápna pronik Miler, kterého domácí obránce zastavil nedovoleně a nařízenou penaltu kapitán Ulvr proměnil ve vedoucí branku. Do 2. poločasu nastoupili Jičínští s cílem pojistit výsledek druhou brankou a v klidu dohrát utkání. Opak byl ale pravdou,domácí Nové Město dokázalo hosty zatlačit a celý poločas určovalo tempo hry, jenže Jičín díky skvělé obraně neinkasoval a v závěru utkání pojistil brankou na konečných 2:0 Kocourek.

Pro nás velmi cenná výhra, v 1. poločase jsem byl s naší hrou spokojen, druhá půle nás však dostali domácí pod velký tlak, ale díky zodpovědné obranné hře celého. Domácí tým ve mně zanechal velmi dobrý dojem a pokud budou pokračovat v těchto výkonech, určitě ještě neřekl v záchranářských bojích poslední slovo. I proto mně dnešní tři body velmi těší.

HOŘICE PŘEKVAPILY DVĚMA BODY ZE SLAVIE

Jiskra dokázala v Hradci Králové proti Slavii udržet po celých devadesát minut čisté konto a druhý bod si vystřílela v pokutových kopech. Na ty vyhrála 2:1 a do tabulky si připsala velice důležité a nečekané dva body. „Úvodní jarní utkání příliš fotbalové krásy nenabídlo. Šlo spíše o boj s minimem šancí. Naše brejky úspěch nepřinesli a tak se zrodila zasloužená remíza. V penaltovém rozstřelu nám brankář Žižka vychytal bonusový bod,“ uvedl vedoucí týmu Hořic Josef Vydra. Utkání Lázní Bělohrad s Jaroměří bylo odloženo.