Svěřenci Pavla Vrby mají po dvou utkáních (Španělsko 0:1, Chorvatsko 2:2) na kontě jeden bod a patří jim třetí pozice v tabulce. V dnešním zápase proti Turecku potřebují Češi nutně bodovat, nejlépe vyhrát, protože případná porážka by pro ně na šampionátu znamenala konec.

„Jsme v situaci, ve které jsme chtěli být, budeme hrát s Tureckem o všechno," prohlásil kapitán Tomáš Rosický, který si na konci pátečního duelu s Chorvatskem poranil stehenní sval a v rozhodujícím třetím utkání skupiny tak určitě nenastoupí. „Věděl jsem to předem, nepotřeboval jsem žádné potvrzení," přiznal Rosický již den po utkání, zatímco jeho spoluhráči z národního týmu trénovali. „Plánuji, že tady ve Francii zůstanu s hráči," řekl jasně.

Většinu úkolů českého kapitána by měl pro duel s Tureckem nyní přebrat Vladimír Darida. A záložník Herty Berlín si je vědom, že ho nečeká jednoduchá práce. „Je to ztráta, škoda. Nastupovat s Tomášem je příjemnější," řekl Darida ke zranění Tomáše Rosického. „On je hráč, se kterým se dá skvěle kombinovat. Asi mi tam bude trochu chybět, ale musíme se s tím poprat. Věřím, že to zvládneme a dotáhneme zápas k vítězství. Budeme bojovat i pro něj, abychom se dostali co nejdál."

Do osmifinále turnaje proklouznou nejlepší dva týmy z každé skupiny. Dále ale půjdou také čtyři nejlepší mužstva ze třetích míst.
Úterý 21. června: Česko – Turecko (21.00).