Utkání mělo vyrovnaný průběh a když už se zdálo, že oba týmy zabojují o druhý bod navíc v následných pokutových kopech, přišel chybný odkop domácího brankáře a Jan Věchet vystřelil svému týmu tři cenné body.

Luboš Zákostelský, trenér Benešova: „Po prvním poločase jsme viděli, že to bude zápas o jednom gólu a kdo ho dá, vyhraje. My jsme si bohužel nevypracovali lepší situaci na vstřelení gólu a naopak jsme soupeři nabídli loženou šanci, on ji proměnil a vyhrál. Taková chyba se stává i na vyšších úrovních, ale stávat se nesmí. Mohli jsme bojovat o druhý bod na penalty a bylo by to zajímavé i pro diváky."

Pavel Medynský, trenér Unionu 2013: „První mistrovské utkání mělo vyrovnaný průběh. Na začátku jsme měli velmi dobrou šanci, ale nebyli jsme dostatečně důrazní ve vápně. Soupeře jsme nepouštěli do zakončení. Druhý poločas se odehrál oboustranně ve velmi dobrém tempu s minimem šancí, přesto jsme soupeře v závěru donutili k chybě brankáře, který špatným odkopem nabídl příležitost Věchtovi a ten se krásně trefil. Štěstí jsme šli naproti a vyplatilo se."
Druhé utkání odehrají hráči Unionu 2013 v neděli, kdy hostí Tachov (17.00).