Svěřence Miroslava Jeníka tentokrát čeká cesta k nováčkovi do Kostelce n. O., který se s vyšší soutěží zatím pere statečně, když v sedmi utkáních získal dvanáct bodů a patří mu sedmá příčka. Jičínští se budou snažit stíhat vedoucí Kratonohy a druhý Náchod. Duel je na programu zítra od 16.30 hodin.
Uloupí Bělohradští další body?

V 1. A třídě uvidíme rovněž v sobotu zajímavý souboj dvou okresních mužstev. Do Sobotky totiž zajíždí druhý tým tabulky z Lázní Bělohradu, který kvůli rekonstrukci kabin doposud všechna utkání odehrál na hřištích soupeřů. I přes tento fakt ale svěřenci Oldřicha Velicha dokazují svojí sílu a jasně ukazují své předpoklady pro návrat do krajské přeboru. Utkání startuje v 16.30 hodin.

Mužstvo Miletína, které si v posledním kole připsalo plný bodový zisk v domácím zápase s Třebechovicemi, tentokrát cestuje do Českého Meziříčí. To zatím po postupu nikterak neoslnilo a s pouhými dvěma body se krčí na samém chvostu tabulky.

Na hřišti desátého Nového Hradce Králové se představí devátá Jiskra Hořice. Hráči z města kamenné krásy v minulém duelu ztratili domácí neporazitelnost a po špatném úvodu utkání již nedokázali dohnat tříbrankové manko v souboji s Roudnicí. Výkon svěřenců Tomáše Banga ovšem nebyl nejhorší a Hořičtí mohou litovat řady neproměněných šancí, které je stály bodový zisk. V sobotním duelu na Novém Hradci Králové budou chtít Hořice konečně zabodovat na venkovním hřišti.

Okresní souboj
V 1. B třídě uvidíme v sobotu rovněž střetnutí dvou okresních mužstev, do Libáně zajíždí vedoucí Kopidlno. Hosté mohou do utkání vstoupit s jistým sebevědomím, neboť v minulém duelu na hřišti Hlušic otočili výrazně nepříznivý stav a nakonec zvítězili 4:3. Libáň, jenž je se sedmi body na předposledním místě osmičlenné skupiny A, však potřebuje bodovat.

Ve skupině B se na hřišti soupeře představí Valdice a rezerva Jičína. Fotbalisté Valdic vytěžili z posledních třech utkání sedm bodů a v tomto trendu budou chtít jistě pokračovat i na hřišti Rudníku.

Vedoucí rezerva Jičína bude o udržení výsadního postavení bojovat v Kunčicích nad Labem.
V okresním přeboru je opět na programu řada interesantních duelů. V Chomuticích se představí Železnice a utkání čtvrtého s pátým týmem tabulky jistě nabídne napínavou podívanou. Obě mužstva zatím posbírali totožný počet devíti bodů.

Další velmi zajímavé měření sil je na programu v Lužanech, kam zajíždí lídr z Nové Paky. Domácí doposud předvádí velmi dobré výkony, což jasně dokumentuje počet bodů na jejich kontě. Lužanští drží třetí pozici s deseti body. Novopačtí však budou přece jenom favoritem duelu.

Další utkání obstará rezerva Lázní Bělohradu, která přivítá Starou Paku. Všechna tato utkání se hrají v sobotu se začátkem v 16.30 hodin.
V neděli uvidíme souboj domácí Milíčevsi s poslední Jičíněvsí, Hořice B hostí Žlunice a do Kopidlna k zápasu místního B mužstva přijede Podhradí.
Kompletní program OP mužů, 5. kolo: Sobota 19. září: Chomutice – Železnice, Lužany – Nová Paka, L. Bělohrad B – Stará Paka (vše od 16.30). Neděle 20. září: Milíčeves – Jičíněves, Hořice B – Žlunice, Kopidlno B – Podhradí (vše od 16.30).

Kompletní program OS mužů, 5. kolo: Sobota 19. září: Libuň – Miletín B, Podhradí B – Libáň B, Robousy – Nemyčeves, Železnice B – Žeretice (vše od 16.30). Neděle 20. září: Sobotka B – Dětenice (13.30), volno má Železnice B.