Skórovali znovu zadáci

JIČÍN - K dalšímu utkání 1. A třídy přijelo mužstvo, které na jaře ještě neokusilo hořkost porážky. Od úvodní minuty se hrálo ve svižném tempu.

10.5.2007

Ilutrační fotoFoto: DENÍK/archiv

SK Jičín – FK Chlumec n. C. 3:0 (1:0). První vyloženou příležitost měli hosté. Ve 14. minutě po hrubce stopera šel na gólmana Puše zcela sám Černý, ale branku přehodil. V dalších minutách byla hra vyrovnaná, bez vyložených brankových příležitostí. Závěr prvního dějství vyšel lépe domácím. Ve 43. minutě zahrával Vejvoda rohový kop, našel v šestnáctce Chvalinu a ten otevřel skóre.

Opět domácí

Úvod druhé části hry vyšel znovu domácím. V 50. minutě utekl po pravé straně Rejha, po zemi přihrál před branku a Klička zvýšil na 2:0. Jičínští se uklidnili a ovládli hru. V 58. minutě znovu po pravé straně utekl tentokrát Malý, přihrál Samkovi a bylo to už 3:0. Hosté, přestože vysoko prohrávali, předváděli sympatický fotbalový výkon, ale pouze po trestné území.
Domácí hlavně ve druhém poločase pokračovali ve zlepšených výkonech. Prokázali snahu a větší touhu po vítězství než soupeř. Další branku mohl dát v 66. minutě Rejha, který šel sám, ale netrefil. Skóre se mohlo měnit i v 83. minutě, kdy krásnou umístěnou střelu Gaubmana gólman Koliáš vyrazil. Hosté měli nejblíže ke vstřelení branky v 85. minutě. Umístěná střela Jandy skončila na břevně jičínské svatyně. Hrálo se vzácně slušně. Fakta z utkání, branky: Chvalina, Klička, Samko. Rozhodčí: Jaromír Klímovský (Trutnov). ŽK: 2:2. Diváků: 100. Rohy: 4:3.

10.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Josef Cogan.

Starosta Cogan se do sněmovny nevrátí

Jiří Štefek.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Lídr Pirátů v královéhradeckém kraji Martin Jiránek (39) není v politice nováčkem. Působí jako trutnovský zastupitel i jako zastupitel Královéhradeckého kraje. Nově však zasedne také ve sněmovně, kam se s Piráty probojoval v právě skončených volbách.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Klára Dostálová: Na zázraky nevěří, ale volební účast odhaduje na 70 %

Hořice - Klára Dostálová z Hořic, náměstkyně ministra pro místní rozvoj, jednička na kandidátce ANO 2011v Královéhradeckém kraji při svém hlasování v hořické hasičské zbrojnici uvedla: