Některé týmy usilují o postup, jiné zase prahnou po záchraně. Tak to bývá každým rokem a nejinak je tomu i letos. Kdekdo ale pořádně ani moc neví, podle čeho se řídit a jak to s koncem soutěžního ročníku bude. Kolik mužstev bude postupovat a kolik sestupovat?

Co se týká postupů, tak je vše jasně dané. Z kraje do divize má právo postupu vítěz, z I. A třídy do přeboru první dva týmy a z obou skupin I. B třídy by měly jít do I. A třídy celky z prvního místa. Pak už záleží na samotných mančaftech, jestli postup vezmou.

V současné chvíli jsou na postup tyto týmy: z přeboru Police nad Metují, z I. A třídy Vysoká nad Labem se Železnicí a z I. B třídy Kopidlno (skupina A) a Velichovky (skupina B). Pakliže by z divize nesestoupil žádný náš krajánek, postupoval by z B třídy ještě lepší tým z druhých míst, kterým je v současnosti céčko Chlumce nad Cidlinou (skupina A).

U sestupu je to trochu jiné. Základ je dopředu určen, ale konečný počet padajících hodně záleží na situaci v divizi C, kde má Královéhradecký kraj v letošní sezoně trojí zastoupení. Aktuálně osmá Slavia Hradec Králové (33 bodů) a devátý Trutnov (32) by se snad měly udržet, to dvanáctý Nový Bydžov (28) čeká ještě pořádná fuška. Berme v potaz, že z divize C by měly jít dolů v lepším případě tři celky a v horším dokonce čtyři.


Načítám tabulku ...

Pakliže by žádný tým z našeho kraje nespadl z divize, sestupoval by z krajského přeboru pouze poslední tým tabulky, což jsou momentálně Hořice. Kdyby z divize spadl jeden krajský zástupce, poroučel by se z přeboru i předposlední celek, kterým je nyní Jičín.


Načítám tabulku ...

O patro níž je to následující. Při sestupu jednoho mužstva z přeboru padají z I. A třídy dva týmy. Momentálně by to bylo poslední Nové Město nad Metují a předposlední Miletín. Kdyby z KP sestupovaly dva mančafty, jdou z A třídy dolů rovněž dva. Situace by se měnila až v případě třech sestupujících z přeboru (tím pádem dvou krajských týmů z divize). To nastalo v loňské sezoně, ale letos by k tomu snad nemělo dojít. Na čtrnáctém místě jsou nyní Třebechovice pod Orebem, které by se v tomto případě musely pakovat také.


Načítám tabulku ...

V I. B třídě se týká sestup více týmů. V případě sestupu dvou týmů z A třídy a postupu třech týmů z B třídy nahoru (varianta žádného sestupujícího z divize) by spadly do okresu čtyři týmy, z každé skupiny dva. Ve skupině A by to momentálně byly poslední Kocbeře a předposlední Vrchlabí B, ve skupině B čtrnáctý Zdelov a třináctý Hronov.


Načítám tabulku ...

V případě sestupu dvou týmů z A třídy a postupu dvou týmů z B třídy nahoru (varianta jednoho sestupujícího z divize) by do okresu zahučel ještě pátý celek, ten horší z dvanáctého místa v porovnání obou skupin, což by teď vycházelo na Starou Paku ze skupiny A.


Načítám tabulku ...