SK Jičín – FK Náchod Deštné B 2:1 (2:0). Utkání začalo podle předpokladů. Jičín hrál aktivně a hned v 8. minutě šel do vedení. Po akci Vícha dával Gaubmann vedoucí branku utkání.

Víchova bomba

V dalších minutách byl soupeř aktivní, především ve hře dopředu. V 11. minutě vyhlavičkoval Řeháček z prázdné branky. Přesto měli domácí řadu příležitostí ke skórování. V 17. a 24. minutě nedali jasné šance Štěrba a Vích. Za svoji herní aktivitu byl ale Vích odměněn ve 35. minutě, kdy bombou prostřelil brankáře Kasabova a Jičín vedl 2:0. Tak skončil i poločas. O přestávce si diváci říkali, škoda šancí, ale Jičín vyhraje, soupeř na změnu skóre nemá.

Druhý poločas, zvláště jeho první část, se odvíjel podle stejného scénáře. Přicházely další šance Jičína, ale skóre utkání se neměnilo. V 54. minutě protáhl nečekaným padáčkem zleva Vích Kasabova, který s námahou vyrážel na roh. V 61. minutě propásl Zlámal rozhodující moment při zakončení a byl z toho pouze roh. Největší šanci celého utkání měl v 68. minutě Michálek, který tváří v tvář brankáři Náchoda nedal. Šok přišel v 71. minutě. Hostující Tolda trefil přesně do horního rohu, Puš neměl šanci a rázem tu byl kontaktní gól soupeře. Od tohoto momentu to s domácími vypadalo zle, nedobře. Soupeře bylo najednou plné hřiště, domácí se začali strachovat o výsledek, přišla nervozní a nepřesná hra. Poslední dvacetiminutovka byla ze strany Jičína fotbalovým odvarem. Přesto mohl své vítězství pojistit. V 81. minutě po chybě Kasabova mohl opět skórovat Michálek, ale znovu nedal. V 92. minutě šel střídající Horáček zcela sám na Kasabova, ale také neproměnil. Utkání skončilo a diváci odcházeli se smíšenými pocity. Poslední nepovedená dvacetiminutovka v nich zanechala negativní dojem. Zastínila tak tříbodový zisk i osmé utkání bez porážky.

Rozhodčí: Staněk (Hradec Králové) – Kazda (Ostroměř), Špáta (Lužany). ŽK: 2:2. Diváků: 100. Rohové kopy: 7:8.

Jičínské fotbalisty nyní čeká náročný program. Již ve středu doma přivítají Nový Bydžov B, v neděli jedou do Broumova, 5. května pohár v Kratonohách, a v sobotu 8. května přivítají Kunčice. (vej)