Hosté cestovali k utkání s určitým respektem, kterého se bohužel nedokázali zbavit v průběhu celého zápasu, což bylo na hře celku z Podkrkonoší více než zřetelné. Domácí fotbalisté jsou již dnes téměř jasnými vítězi divizní skupiny C a tedy účastníky České fotbalové ligy pro sezonu 2010/11. Naopak, Novopačtí musí o svoje postavení v první polovině tabulky v dalších utkáních ještě bojovat.

FK Pardubice – 1. FK Nová Paka 3:0 (3:0). Zápas začal oboustranně opatrně. S přibývajícím časem však převaha domácího mužstva dostávala konkrétnější podobu. Hosté ve snaze eliminovat tento fakt, vystužili střed hřiště. Přesto soupeř svým pohybem, důrazem a především hrou jeden na jednoho lehce novopacké mužstvo přehrával. V 17. minutě se chrudimský futsalista Rešetár ve službách pardubického FK uvolnil na hranici šestnáctky a jeho jedovatá střela jen těsně minula břevno novopacké branky. Ve 23. minutě však Novopačtí hrubě chybovali ve středu hřiště, domácí přešli do přečíslení a Petrus z bezprostřední blízkosti otevřel skóre zápasu. Ve 25. minutě zahrával na druhé straně trestný kop Král a míč z jeho levačky, tečovaný hlavou domácího obránce, skončil těsně vedle levé tyče branky pozdě reagujícího pardubického gólmana Shejbala.

O minutu později opět úřadoval Rešetár, který tentokrát obešel dva bránící novopacké fotbalisty Kouta a Čokinu a ze stejné pozice, jako při první brance, poslal míč před Ottmara, kde se ve skrumáži nejlépe orientoval Škvrňák a ten zvýšil domácí vedení o dvě branky.

Hosté se v tomto okamžiku dostávali pod poměrně značný tlak, kdy nedokázali udržet míč na soupeřově polovině hřiště. Ve 39. minutě skóroval Brychta – 3:0.

Po změně stran hra pomalu upadala do průměru. Domácí svoje úsilí o zvýšení skóre nijak nestupňovali a hosté naopak počet defenzivních chyb snížili na minimum. Jediným novopackým střelcem, který donutil Shejbala vážněji zasáhnout, byl střídající Bažík, jehož pokus brankář domácích bravůrně zlikvidoval.

Fakta, další výsledky a tabulka na straně 21. (axe)