Nádherný pažit místního hřiště lze soupeři jen závidět. Zápasu přihlížela řada fotbalových celebrit v čele s trenérem FK Baumit Jablonec nad Nisou Františkem Komňackým, bývalým reprezentačním koučem a nyní trenérem FK Teplice Petrem Radou (Tepličtí měli v Břízkách předzápasový oběd před večerním utkáním v Liberci).

Další pikantností utkání byl fakt, že domácí trenér Jiří Tymich (bývalý prvoligový fotbalista Jablonce a Bohemians) mohl v utkání využít služeb Miroslava Krále a Lukáše Počty, kteří ještě v jarní části uplynulého soutěžního ročníku oblékali dres Nové Paky. Naopak novopacký Lukáš Brož hájil barvy místní Jiskry. To vše dávalo utkání značný náboj a zvyšovalo motivaci pro všechny zúčastněné.

FK Jiskra Mšeno–Jablonec nad Nisou – 1. FK Nová Paka 2:7 (1:4). Zápas začal raketově, co se branek týká. Již ve 3. minutě propadli hosté v křídelním prostoru a domácí po přečíslení sehráli ukázkovou kombinaci, na jejímž konci bylo přesné zakončení kanonýra Jiskry Kaňkovského. Novopačtí ale nezpanikařili a s určitou dávkou trpělivosti připravili domácím brzký kontr. V 6. minutě odpověděli stejnou zbraní. Urbancův únik po pravé straně proměnil Bažík ve vyrovnávací branku. Poté Kaňkovského střelu zastavila tyč Kanavalovy branky. Netrvalo dlouho a hosté výsledek otočili. Tentokrát opět Bažík nádherně patičkou usměrnil Kulhánkovu přihrávku z levého křídelního prostoru. V této době se hrál divácky celkem atraktivní fotbal.

Důležitým momentem pro další vývoj zápasu byl rohový kop Kulhánka v polovině první půle, který proletěl celým klubkem hráčů před brankou gólmana Braniše a skončil bez jakéhokoli zásahu potřetí v domácí síti. Když o několik minut později Urbanec po vydařených kličkách předložil míč na kopačku Brože, jehož dělovka rozvlnila síť za zády Braniše počtvrté, zdálo se, že hosté definitivně prolomili odpor domácích. Opak byl ale pravdou. Nervozita na trávníku měla stoupající tendenci a střelecké snahy domácích Krále, Kaňkovského a Peškara ani při nepříznivém vývoji utkání nepozbývaly na intenzitě. Kanaval se však zaskočit nedal.

Po změně stran domácí mužstvo zvýšilo svoji aktivitu ve snaze poprat se ještě o výsledek zápasu. Novopačtí najednou ztráceli půdu pod nohami a několik minut odolávali tlaku Jiskry. Zhruba půl hodiny před záVěrečným hvizdem hlavního arbitra Bauma korunovali domácí svoji snahu snižující brankou opět z kopačky Kaňkovského po přihrávce Počty.

Hostující trenér Josef Hloušek však důrazným způsobem kouč

ování dokázal hosty z této letargie probudit a v závěrečné části utkání Novopačtí pěknými kombinačními akcemi rozebrali defenzivu domácích a dalšími třemi góly dosáhli rekordního vítězství. Nejprve ještě Kazda v dobrém postavení pro zakončení nedosáhl na Kulhánkovu přihrávku, ale později Bažík nadvakrát propálil míč do branky Mšena.

Zbylé dva góly byly z dílny střídajícího Mačího. Při prvním z nich dorazil novopacký obránce míč do prázdné branky ve skrumáži před Branišem opět po Kulhánkově akci.

Sedmý gól byl z hlediska fotbalové moderny oku lahodící. Brož vybídnul Vícha v křídelním prostoru, jeho centr našel rozeběhnutého Mačího a ten hlavou nedal Branišovi šanci zasáhnout. Situaci na hřišti nakonec neunesl domácí Král a po zásahu do brankáře Kanavala uviděl druhou žlutou kartu a musel tak opět po kartě červené hřiště opustit ještě před závěrem zápasu.