Klub byl založen v roce 1997 a hraje „nereligu“ třináct sezon, z toho sedmkrát zvítězil, třikrát uspěla Javůrkova louka, dvakrát Sportclub a jednou Milíčeves. Přesnou statistiku vede od roku 2002 Jindra Kolumpek.

Nejlepším střelcem Renta je Dušan Šulc, již potřetí vyhrál soutěž. V roce 2002 začal hrát nereligu a za osm sezon vstřelil úctyhodných 116 mistrovských branek!

Uvádíme nejlepší střelce od roku 2002: Jakub Šolc 14 branek, Martin Čepička 15, Pavel Otáhal 19, Aleš Babák 16, Dušan Šulc 29, Dušan Šulc 26, Aleš Babák 21, Dušan Šulc 25.

FC Rento hodnotilo průběh letošního 40. ročníku fotbalové nereligy na závěrečném večírku. Prezident klubu Michal Kovář, poděkoval všem hráčům za dosažený úspěch a zvláště byl oceněn podíl Dušana Šulce, bývalého superhráče SK Jičín, který obhájil post nejlepšího střelce nejen mužstva, ale i celé soutěže.

Dušan slaví v těchto dnech narozeniny. Sice pětačtyřicátiny nejsou žádné kulaté číslo, ale je to člověk, který si zaslouží obdiv a úctu nejen jako sportovec, ale i jako člověk. Proto mu celé mužstvo, ale i všichni jeho kamarádi přejí do dalších let hodně gólů a naběhaných kilometrů po travnatých hřištích ve zdraví a pohodě. Jak říkají, je to borec k pohledání. I my gratulujeme.

(jp, mz)