Terén zde byl však na hranici regulérnosti, po celodenním dešti podmáčený, s četnými kalužemi, které působily kuriozní, někdy až úsměvné situace při kombinačních akcích, ale výsledek nijak neovlivnily.

1. FK Nová Paka – Sokol Lhota p. L. 1:0 (1:0). Soupeř je nováčkem divize, kam postoupil jako vítěz Královéhradeckého krajského přeboru a nevede si vůbec špatně. Udržuje si kontakt s vyrovnaným středem tabulky, a tak se očekával, v tomto dohrávaném utkání předchozího kola, vyrovnaný souboj o důležité body. Obě mužstva vstoupila do souboje opatrně, neudělat nějakou chybu na tomto zrádném terénu. Proto se, až do předposlední minuty prvního poločasu, nic zvláštního neudálo, za zmínku stojí pouze hlavičkový souboj domácího stopera Borovičky a hostujícího útočníka Bednáře, po kterém Borovička musel vystřídat a Bednář se vrátil na hřiště s obvazovým „turbanem" na hlavě.

Tak až poslední minuta poločasu přinesla vlastně rozuzlení celého utkání. Před brankou Lhoty byl viditelně faulován Ptáček a rozhodčí bez váhání nařídil pokutový kop. K němu se postavil Kordík, ale jeho sice umístěnou, ovšem pomalou, střelu brankář Martinovský u levé tyče vyrazil. Tam se ale nejlépe orientoval kapitán mužstva domácích Lukáš Jisl a poslal míč do sítě.

V prvních deseti minutách druhého poločasu předvedli Novopačtí nejlepší výkon celého utkání. Ten však vyústil jen v sérii rohových kopů a krásnou střelou Allisona z malého vápna do horního rohu branky, kterou však výborný gólman zázračně vyrazil. Jediná nebezpečnější akce hostí se zrodila půl hodiny před koncem, ale střela šla z šesti metrů vysoko nad branku. Potom už stojí za zmínku jen zásah obránce, který po jednom z rohů domácích vyhlavičkoval míč z prázdné branky.

Domácí hráči i diváci si jistě hluboce oddechli, protože výsledek byl až do konce na vážkách, a tak důležité tři body do tabulky nadšeně přivítali. Škoda, že tento nařízený termín dohrávky nebral ohled na možnosti diváků, a tak jejich počet byl znát. Novopačtí nepodali opět nijak oslnivý výkon a jejich hra kopírovala předchozí utkání, s řadou nepřesností a neproměňování příležitostí. Tentokrát tomu výrazně napomohl i terén.

Fakta – branka: 45. Jisl. Rozhodčí: Myška – Melichar, Svoboda. ŽK: 2:1. Diváci: 50. 1. FK Nová Paka: Kanaval – Kordík, Macháček, Borovička (12. Vích), Jisl – Pivrnec, Rozsévač, Ptáček, Bažík – Allison (77. Lehovec), Povr (89. Fišar). Trenér: Josef Hloušek.

Již v sobotu se v Nové Pace představí loňský účastník národní ligy z Letohradu a pak, za týden, ukončí mužstvo sezonu u vedoucích Jiren.⋌(kn)