Domácí, současní lídři tabulky, mají zatím až nečekaně úspěšný vstup do letošního soutěžního ročníku, ale ke každému soupeři vzhlížejí s respektem, což byl i případ nedělního utkání. Počasí bohužel již ukázalo svoji podzimní tvář a zápas se hrál za deště na měkkém terénu, což s přibývajícími minutami činilo aktérům na hrací ploše menší, či větší problémy. Přesto bylo utkání hráno celkem ve svižném tempu a diváci, kterých přišlo více než tři stovky, viděli množství zajímavých situací před oběma brankami.

1. FK Nová Paka/RMSK Nový Bydžov – MFK Trutnov 3:1 (2:0). Zápas měl dva rozdílné poločasy. Zatímco v první půli zcela jasně kralovali domácí, druhý poločas měl již vyrovnaný průběh. Novopacko-novobydžovští vlétli do utkání aktivně a již ve 2. minutě po centru Petra Jandy Martin Tlustý z voleje poprvé ohrozil trutnovskou branku. Ve 4. minutě potom dělovka Tomáše Labíka z poza šestnáctky jen těsně minula cíl. O minutu později Jirka Macháček po přihrávce Petra Jandy byl opět velice blízko úvodnímu gólu zápasu. V 7. minutě se poprvé dostali ke slovu hosté. Ivan Faitl vlivem kluzkého terénu ztratil stabilitu a soupeř dostal možnost ohrozit svatyni Radima Ottmara. Finální přihrávka do pokutového území však byla velmi nepřesná a z nadějné situace nakonec nebylo nic.

V 11. minutě však již uhodilo na druhé straně. Jirka Macháček se nádherně zavěsil do vzduchu a hlavou po rohovém kopu Petra Jandy poslal míč poprvé do trutnovské sítě. V 18. minutě hostující Michal Kamitz vyzkoušel z dálky pozornost domácího gólmana Radima Ottmara, ale ten se překvapit nenechal. Ve 26. minutě se podařila domácím povedená kombinační akce, na jejíž konci byl střelecký pokus Tomáše Bastina a následný povedený zákrok brankáře Trutnova Jana Šťastného. V 30. minutě Jirka Macháček opět hlavou poslal míč jen těsně vedle pravé tyče soupeřovy svatyně. V 36. minutě však již domácí dokázali korunovat tlak na branku hostů a přesný centr Martina Tlustého tentokrát Petr Janda hlavou proměnil ve druhý úspěch. O tři minuty později mohli svěřenci trenérů Viktora Pařízka a Martina Novotného slavit další gól v síti Trutnova, když trestný kop Michala Blažeje z dobrých pětatřiceti metrů skončil nikým netečován na levé tyči branky Jana Šťastného.

Po změně stran dostali trutnovští fotbalisté z pohody hrající domácí hned ve 46. minutě. Po rohovém kopu a nedůslednosti v obranné činnosti se dostal k odraženému míči Patrik Doubic a z bezprostřední blízkosti jej uklidil za záda Radima Ottmara. Ve 47. minutě Jirka Macháček poslal míč po centru Martina Tlustého opět jen těsně vedle pravé tyče trutnovské branky. V 58. minutě Jan Šťastný reflexivně nohou překazil radost Tomáši Bastinovi, který zakončoval z dobré střelecké příležitosti po uvolnění v pravém křídelním prostoru. V 61. minutě byl skluzem hostujícím obráncem v pokutovém území zasažen Jirka Macháček a hlavní arbitr Jan Krupa nařídil pokutový kop. Hosté toto rozhodnutí cítili jako křivdu. Exekutorem nařízené výhody se stal Martin Ptáček, který penaltu bezpečně proměnil a vrátil domácím opět větší klid na kopačky.

Některé trutnovské brejky ve druhém poločase měly gólové parametry a tudíž o výsledku nebylo v žádném případě rozhodnuto. V 67. minutě předvedla dvojice Michal Blažej a Petr Janda nádhernou kombinaci a posledně jmenovaný ještě parádičku v zakončení, když si náznakem střely posadil gólmana Trutnova Jana Šťastného na zem a místo zakončení do zcela odkryté branky poslal míč bohužel pouze do břevna. V 68. minutě mohlo být opět sníženo na rozdíl jednoho gólu, když Radim Ottmar musel hasit zmatek před svoji brankou po rohovém kopu soupeře. V 74. minutě dal ještě vyniknout trutnovský Vladimír Marks domácímu gólmanovi, ale ten jeho pokus bravůrní robinzonádou zlikvidoval.

Fakta – branky: 11. Macháček, 36. Janda, 61. Ptáček (11 m) – 46. Doubic. 1. FK Nová Paka: Ottmar – Žalman (78.Vaněk), Faitl, Ptáček, Pavlásek – Tlustý (60. Motyčka), Blažej, Labík, Janda – Bastin, Macháček (88. Rozsévač). Trenéři: Viktor Pařízek a Martin Novotný.

Novopacko – novobydžovští v následujícím kole zajíždějí do města pod Ještěd, kde se v sobotu od 16.30 hodin střetnou z dalším nováčkem této soutěže, celkem VTJ Rapid Liberec. Autobus i pro fanoušky odjíždí z Nového Bydžova v 12.45 a z Nové Paky v 13.30. ⋌(axe)