Zaslouží pochvalu
Stříbrná příčka v tabulce, zisk 32 bodů (o čtyři více než vloni), aktivní skóre 25:10, nejméně obdržených branek ze všech oddílů, pouze jediná porážka (v Jaroměři 3:0), devět vychytaných nul brankáře Michala Puše, na domácím hřišti bez porážky (pouze tři remízy), to jsou hlavní pozitiva mladého jičínského týmu (věkový průměr 24,5 roku), vedeného zkušenou a obětavou trenérskou dvojicí Jaroslav Matějka a Roman Mikolášek.

Podzimní bilance:
Střelci branek: M. Vacek 6, M. Mészáros 5, Al. Gaubmann 4, T. Haken 3, M. Voldán 2, M. Miler 2, J. Řeháček 1, P. Hošek 1, T. Bucek 1. Nejvíce odehraných minut: M. Puš, T. Bucek, J. Drusan, Al. Gaubmann a T. Haken.

Mužstvo prakticky ve všech utkáních vycházelo ze zabezpečené obrany dirigované brankářem Michalem Pušem a zkušeným stoperem Jardou Řeháčkem. Pravdou zůstává, že snad jediné, na čem by Jičínští měli přes zimu zapracovat, je zlepšení střelecké potence. Počtem 25 vstřelených branek se tým řadí až na jedenácté místo v krajském přeboru. V tabulce střelců je na prvním místě Michael Vacek se šesti brankami, následuje Matěj Mészáros 5, kapitán Aleš Gaubmann 4, Tomáš Haken 3, Michal Miler a Michal Voldán 2, po jedné J. Řeháček, P. Hošek a T. Bucek.

Nejvíce odehraných minut mají na svém kontě Michal Puš, Tomáš Bucek, Jan Drusan, Aleš Gaubmann a Tomáš Haken. Celkem se v kolektivu na podzim vystřídalo 23 hráčů. Dobrá byla i spolupráce a prolínání hráčů s B mužstvem. Navíc mužstvo vystupovalo při všech utkáních slušně, korektně, sportovně, mělo pouze jediného vyloučeného (M. Vacek v nejhorším utkání podzimu v Jaroměři). Nejvyšší výhra doma byla s hradeckou Olympií 4:0, venku v Hořicích 0:3. Nejvyšší porážka už ve zmiňované Jaroměři 3:0.

Poděkování patří všem, kteří se na činnosti a celém chodu klubu podíleli. Trenérům, hráčům, výboru, sponzorům, ale i fanouškům, kterých však v Jičíně chodí čím dál méně. S průměrem 110 diváků je Jičín až jedenáctý v krajském přeboru. Je to škoda, většina domácích utkání byla kvalitních, doma obdržel SK Jičín pouze jedinou branku (Libčany 1:1) a nastřílel jich jedenáct. Věřme, že v jarní části diváci najdou cestu na městský stadion a tím i pomohou posunout Jičín do horních pater tabulky.⋌(vej)