1. FK Nová Paka – FC OEZ Letohrad 1:2 (0:1). Hosté z Pardubicka mají bohaté zkušenosti z vyšší soutěže, ale jejich postavení v současné divizní tabulce tomu neodpovídá, a tak měli na svém kontě stejný počet bodů jako domácí.

Dal se tedy očekávat vyrovnaný souboj, který však měl vyústění v opět mizerném výkonu Novopackých, a tak Letohradu stačil průměrný výkon k zisku všech tří bodů. Další domácí ztráta je tedy na pováženou a přes zimu bude určitě co řešit.

První poločas se odehrál vcelku bez vyložených příležitostí, obě mužstva se chtěla vyvarovat chyb, které by, na tentokrát sice dobrém, ale přesto blátivém terénu, mohly být osudné.

První se osmělili hosté, ale střela jejich kapitána Bíro šla vysoko nad. Po půlhodině se odhodlal ke střele z dálky Ptáček, ale jeho střela měla stejný osud. Za dvě minuty však se skóre přece jen měnilo. To závar před domácí brankou vyřešil hlavičkující Kail a hlavou, zblízka, zavěsil.

To domácí ještě více znervóznělo a nebyli schopni vypracovat si žádnou šanci. Až tři minuty před poločasem odcentroval Bažík, ale na míč nikdo nedosáhl.

Do druhého poločasu poslal trenér Hloušek loňského dorostence Brádleho, jenž vystřídal hráče černé pleti Allisona, který se tentokrát vůbec neprosazoval, obrana ho pečlivě hlídala a ani terén zřejmě nesvědčil jeho technice. Novopačtí však, místo aby se snažili s výsledkem něco udělat, nadále se utápěli v nepřesnostech jak v obraně, tak útoku a zkušení obránci si lehce poradili, útočníci pak vytvářeli další nebezpečné akce před domácí brankou.V 53. minutě výborný Kanaval stačil nohama vyrazit střelu Faltuse, ale v 68. minutě už nestačil na hlavou usměrněný trestný kop, nejvyššího hráče na hřišti, Strasmeiera.

V minutě 75. skončila pak tečovaná střela na tyči jeho branky a v 81. minutě vytáhl z pod břevna prudkou ránu. Hned po odvráceném rohu se řítilo na hostující branku pět hráčů, proti dvěma obráncům, brankář Volšík však dobře zasáhl. V 84. minutě, po chybě obránce postupoval Brádle sám z pravé strany a snížil stav na rozdíl jedné branky. To však, při výkonu domácích, bylo už příliš pozdě, a tak si hosté v poklidu vítězství pohlídali. Pochválit snad lze, jako vždy, jen brankáře Kanavala a jediného neúnavného bojovníka Pivrnce.

Hráči a realizační tým si jistě oddechli, že sezona končí, ale určitě budou přes zimní přestávku přemýšlet a řešit, jak dál. Zbývá však ještě poslední mistrovské utkání podzimu na hřišti vedoucích Jiren, ale zde napravit nepříznivé postavení by asi bylo ve formě zázraku.
1. FK Nová Paka: Kanaval – Kordík (83. Fišar), Macháček, Pivrnec (89. Mačí), Jisl – Vích, Ptáček, Rozsévač, Bažík – Allison (46. Brádle), Povr.   Karel Navrátil

  Utkání se domácím nepovedlo, hráli vlažně, v prvním poločase soupeřovu branku příliš neohrozili. Hosté šli do vedení ve 32. minutě, kdy skóroval Kail. Po změně stran se hrálo v podobném duchu, Strasmeier přidal v 68. minutě druhý úspěch a rozhodl.

Fakta – branky: 84. Brádle – 32. Kail, 68. Strasmeier. Rozhodčí: Vojtíšek (Hradec Králové). ŽK: 1:2. Diváci: 110. Poločas: 0:1. 1. FK Nová Paka: Kanaval – Kordík (83. Fišar), Macháček, Pivrnec (89. Mačí), Jisl – Vích, Rozsévač, Ptáček, Bažík – Allison (46. Brádle), Povr. FK OEZ Letohrad: Volšík – Vyskočil, Strasmeier, Kail (71. Nadrchal), Vaniš, Macek, Tichý, Kulhánek (90. Kabourek), Bíro, Štěpán, Faltus (79. Brendl).