Předkolem startuje také pohár krajského fotbalového svazu, v akci budou čtyři okresní zástupci.
Sobota 10.15: FK Kratonohy – MFK Chrudim. „Naším cílem je znovu postup, i když víme, že to je méně reálné než před týdnem. Kádr pro sezonu ještě nemáme kompletní. Novou tváří je Pago. Další dva hráči jsou v jednání," uvedl Jiří Štěpánek, předseda kratonožského klubu.

Divizní nováček si v nultém kole poradil se soupeřem z Ústí nad Orlicí. Dále ho však čeká o poznání těžší soupeř. MFK Chrudim po odchodech Rybičky se 
Sixtou v letní pauze posílil o pět nových hráčů, kteří mohou už v sobotu nastoupit.

„Pro nás je to první soutěžní utkání s novým mančaftem, který tvoříme. Čeká nás ambiciózní celek, na druhou stranu je jasné, že nesmažeme roli favorita. Takže se samozřejmě budeme snažit postoupit," řekl chrudimský trenér Pavel Jirousek.

Sobota 17.00: FC Olympia Hradec Králové – FC S&B Vlašim (hřiště v Orlické Kotlině). Jak na druholigového soupeře? Kuklenské „šavle" už recept mají. V přípravě totiž porazily Pardubice (2:1), tedy celek z FNL. Nováček České fotbalové ligy se bude chtít vytáhnout také tentokrát, což potvrzuje 
i forvard Peter Očovan.
„Všechny podmínky v klubu jsou vytvořené na ligové úrovni, proto bychom určitě chtěli dalšího soupeře v poháru porazit a postoupit také přes Vlašim. Ale moc dobře víme, že to bude těžký duel," říká opora Olympie.

Sobota 17.00 FK Letohrad – FK Pardubice (hřiště Vamberk): Na fotbalisty Letohradu čeká pořádně těžký kalibr. Odstranit z cesty druholigový celek Pardubic bude považováno takřka za nemožné. „Můžeme chystat, co chceme, ale jestliže vás soupeř nepustí do hry, musíte se zákonitě přizpůsobit jemu. Očekáváme, že diktovat tempo a styl hry budou Pardubičtí. Ale nechceme hrát pouze na tuhou defenzivu. Chceme si to rozdat na férovku a pokusit se vstřelit alespoň jednu branku. Téměř nikdo z našeho kádru proti druholigovému týmu nehrál, bude zajímavé sledovat, jak se s tím kluci poperou," řekl trenér František Dvořák.

Pro Pardubice se jedná o poslední zápas před ostrým startem Fotbalové národní ligy. „Je to pohárové utkání, které bereme vážně, protože chceme uspět. Čekáme klasický zápas s papírově slabším soupeřem, který bude hrát na hranici svých možností," uvedl trenér Jiří Krejčí.

Zápas se neodehraje v Letohradu, kde nový trávník stále potřebuje klid. Dějištěm zápasu tak byl zvolen stadion ve Vamberku.

Sobota 17.00: FK Náchod – FK Viktoria Žižkov. Druholigová žižkovská Viktorka bude pro staronového účastníka divize tvrdým oříškem. „Pro nás je to další kvalitní zápas do přípravy," říká k sobotnímu souboji náchodský trenér Jaroslav Panenka. Jednatel náchodského klubu Milan Vik má ještě jedno přání. „Budeme se snažit odehrát důstojný zápas."


Sobota 17.00: TJ Slovan Velvary – SK Převýšov.
Daleká cesta až do kladenského okresu čeká na fotbalisty Převýšova. Na ty vyrukuje divizní nováček, jenž v poslední sezoně skončil třetí v krajském přeboru Středočeského kraje a v předkole MOL Cupu vyřadil Českou Lípu (KP Liberecka) na jejím stadionu.

„Určitě bychom chtěli postoupit, to bude asi jasným cílem. Jsme v roli favorita, tak jen doufám, že to na hřišti potvrdíme. Ale je pravda, že soupeře neznáme a nic o něm nevíme," podotkl převýšovský trenér Tomáš Hrabík.

Sobota 17.00: TJ Dvůr Králové – SK Benátky n. J. Třetiligový protivník se postaví fotbalistům Dvora Králové. Ti byli nasazeni rovnou do prvního kola, a tak předkolo nahradili přípravnými zápasy. Jak už bývá ve Dvoře zvykem, „přáteláky" mužstvu tradičně nejdou a nejinak je tomu letos. Ze tří duelů svěřenci Pavla Matějky nevyhráli ani jeden, o to víc by rádi uspěli v pohárovém utkání.

Z loňského kádru pod Hankovým domem nikdo nezmizel, posilou je naopak exhradecký Josef Dvořák.
Sobota 18.00: FK Čáslav – TJ Sokol Živanice. Místo derby s Vysokým Mýtem cesta mimo náš kraj. Na druhou stranu do Čáslavi to mají blíže. „Soupeři jsou vyrovnaní, takže je jedno, kdo na nás vyšel. Každopádně očekávám kvalitní přípravu. V Čáslavi se to hodně mění. Situaci mám ale zmonitorovanou. Určitě by měla být silnější než v loňské sezoně. Už jen proto, že tam přestoupilo pár hráčů, co působili v Suchdole. Určitě bude hrát v divizi nahoře. Samozřejmě chceme postoupit do dalšího kola," prozrazuje živanický trenér Milan Ujec.
Kompletní program předkola poháru krajského fotbalového svazu: Sobota 30. července: SK Smiřice – SK Roudnice (17.30), FC Spartak Kobylice – SK Bystřian Kunčice (17.30), TJ Rudník – FC Vrchlabí (17.00), Valdice – Sobotka (17.00), TJ Sokol Malšovice – TJ Velké Poříčí (17.30), SK Sparta Úpice – TJ Jiskra Kocbeře (17.00), Police n. M. – TJ Slovan Broumov (17.30), TJ Spartak Opočno – FK Černilov (18.00), FK FC České Meziříčí – SK Dobruška (17.30), TJ Sokol Lípa n. O. – SK Albrechtice n. O. (17.30), SK Solnice – MFK Nové Město n. M. (17.30), TJ Start Ohnišov – SK Třebechovice p. O. (17.30), TJ Velešov Doudleby n. O. – SK Týniště n. O. (17.00).

Neděle 31. července: TJ Baník Vamberk – FK Kostelec n. O. (17.30), TJ Sokol Černíkovice – TJ Lokomotiva HK (17.30), Sokol Myštěves – TJ Sokol Nepolisy (17.30), Miletín – Chlumec n. C. (17.00), Nová Paka – Hostinné (17.30), Dolní Kalná – Bílá Třemešná (17.00), Předměřice n. L.– Nový HK (17.00).