Očekávání, drama, vyhrocené momenty. To vše a mnohem více již pravidelně nabízí fotbalové derby dvou okresních rivalů.

V dohrávce šestnáctého kola bude zítra k vidění souboj mezi Hořicemi a Lázněmi Bělohrad.

Zatímco fotbalisté Jiskry ve čtyřech odehraných jarních duelech získali pět bodů, Bělohradští vyšli ze tří zápasů s nulou. Oba celky dělí v tabulce jediný bod, přičemž aktuálně jsou na tom lépe Hořičtí, kteří nasbírali čtyřiadvacet bodů a drží desáté místo.

Trenérům obou týmů, hořickému TOMÁŠI BANGOVI a bělohradskému OLDŘICHU VELICHOVI, jsme před utkáním položili totožné otázky:

Hořice vs. Lázně Bělohrad  vs.  Hořice vs. Lázně Bělohrad

1. Co od derby očekáváte?

2. Situace ve spodní části tabulky se více vyrovnává. Bude to mít na utkání nějaký vliv?

3. Co říkáte na jarní výsledky soupeře?

4. Jakou hrou by se chtěl váš tým prezentovat?

1. Bango: „Urputný boj, patřičné nasazení a snad také výbornou diváckou kulisu."
Velich: „Vyrovnané utkání, férový boj a pozitivní atmosféru. Doufám i v trochu fotbalové krásy a přeji si plný dům."

2. Bango: „Chceme se soustředit hlavně na sebe. Vše máme ve svých rukou.
Velich: „Ano, týmy z konce tabulky se pomalu dotahují, ale nemyslím, že by to mělo nějaký vliv na samotné utkání. My se musíme soustředit pouze na sebe a své problémy, protože ostatní věci stejně neovlivníme."

3. Bango: „Je pro mě překvapením, že Bělohrad zatím na jaře nezískal ani bod. Nicméně se musíme dobře připravit, neboť se nám na něj v posledních zápasech nedaří. Je třeba koncentrovat se na vlastní výkon."
Velich: „Hořice jsou, jak jsem již dříve řekl, bojovným týmem a nikomu nic nedají zadarmo. Proto mne ani výhra v Jaroměři moc nepřekvapila. Na rozdíl on nás nějaké body na jaře posbíraly, takže budou v malé psychické výhodě. My ale pojedeme do Hořic pro výhru! A s čistou hlavou."

4. Bango: „Chceme vycházet ze zabezpečené obrany. Hlavně se však zklidnit při přechodu do útočné fáze a celkově zkvalitnit herní projev."
Velich: „Myslím, že když navážeme na herní kvalitu ze zápasu v Bydžově, tak uspějeme. Ne však za každou cenu, protože to je jenom sport!"