V průběhu zimní přestávky byl tento gólman na zkoušce v druholigové Viktorii Žižkov, která ale jeho služeb v jarní části mistrovských utkání nevyužije. Radim Ottmar se ale na jaře již do branky divizního lídra nevrátí a rozhodl se akceptovat nabídku konkurenčního Sokola Živanice, který nově povede z lavičky v jarní části exnovobydžovský Josef Košátko.

Management vedoucího celku divize C tak stál před velmi těžkým úkolem, obsadit tento strategický post kvalitní náhradou. Zdá se, že tento problém manažéři klubu vyřešili. Novou posilou novopacko-novobydžovských fotbalistů bude mezi tyčemi pro těžké jarní divizní boje exligový 36letý slovenský brankář Peter Bartalský, který prošel téměř všemi mládežnickými reprezentačními výběry Slovenska a v roce 2000 byl brankářem východních sousedů na ME do 21 let, kde s týmem obsadil 4. příčku.

V ligových soutěžích hájil Peter Bartalský branku Interu Bratislava, Slovanu Bratislava, Viktorie Žižkov a FK AS Trenčín. Svoji premiéru mezi tyčemi v barvách divizního lídra si odbyl Peter Bartalský v Edenu ve vítězném utkání s prvoligovou juniorkou SK Slávia Praha, kde se na úspěchu podílel svým spolehlivým výkonem.

Poprvé se „domácím" příznivcům představí tento gólman v neděli 23. února kdy Novopacko-novobydžovští sehrají od 13.30 hodin na umělé trávě v Chudonicích předposlední zimní přípravné utkání s účastníkem krajského přeboru Královéhradeckého kraje, mužstvem SK Libčany, jehož dres oblékají i bývalí novopačtí hráči Roman Jelínek a Petr Jiřík. Oporou celku z Královéhradecka je další bývalý hráč Slovanu Bratislava, Hradce Králové a Českých Budějovic David Homoláč. ⋌(axe)