Pořadatelé z fotbalového oddílu TJ Sokol měli přihlášeno celkem šestnáct mužstev, takže se bylo opravdu na co těšit. Počasí se také nenechalo zahanbit a od samého rána se z oblohy na všechny hráče i diváky usmívalo sluníčko. Byl skutečně nádherný a parný letní den.

Kolem půl deváté začínalo losování jednotlivých účastníků do čtyř základních skupin, kde odehráli vzájemné zápasy systémem každý s každým. Fotbal je to velmi strhující a pod vedením zkušených rozhodčích, kterým patří poděkování, si milovníci nejpopulárnějšího sportu přijdou na skutečný požitek. Samozřejmě, že při hře dojde i k občasným slovním potyčkám, ale to už tak k hernímu zápalu patří. Je to takové okořenění hry.

Malý oddech hráčům zpříjemnily vystoupením aerobiku děvčata z Tělocvičné jednoty Sokol Ostroměř. Stejně tak se nenechaly zahanbit ani ženy z Chomutic, které se přítomným přihlížejícím předvedly s aerobikovou sestavou.

Pomalu a jistě se den přehoupl do druhé poloviny a v tabulce se začínalo rozhodovat o finalistech. O pohárová umístění se svedly urputné boje, které nenechaly jednoho diváka klidným. Dvakrát musely rozhodnout až penaltové rozstřely.

Odměnou pro nejlepší byly krásné poháry, šampaňské a soudky s pivem, které spolu se starostou obce Jaroslavem Vondráčkem předával předseda TJ Sokola Chomutic Miroslav Kloutvor mladší.

Konečné pořadí: 1. Legendy (v roce 2009 družstvo obsadilo druhé místo), 2. Suchý Hrdla (Třtěnice), 3. Nando Team (Ohnišťany). Nejlepším brankářem byl vyhlášen Martin Srba z mužstva Suchý Hrdla. Nejlepším střelcem pak byl s počtem 11 vstřelených branek vyhlášen Radim Faltus (Nando Team).

Po celý den byla v areálu sportoviště připravena i zábava pro nejmenší v podobě nafukovacího skákacího hradu, dětského pískoviště, skluzavky a houpaček.

Kdo měl žízeň nebo hlad, mohl se posilnit jak alkoholickými, tak nealkoholickými nápoji a doplňovat tak pravidelně pitný režim, který se nesmí podcenit, zvláště v tak horkém dni. K snědku tu bylo připraveno mnoho dobrot – párky, klobásy, krkovice, hranolky, bramboráky, hamburgery a jiné.

Večer pak pokračoval v příjemném prostředí a skvělé zábavě. Ta se tu rozjela naplno a vydržela do ranních hodin. Pobavit se přišli hlavně mladí, kterých se sešlo bezmála 80, což je pro pořadatele velkým úspěchem.

Organizátoři chtějí touto cestou využít možnosti a ještě jednou poděkovat všem, kteří pomohli s přípravami turnaje, stejně tak všem, kdo. celý den strávený na turnaji ale i po něm zpříjemnil.

(mk)