V přeboru je situace na čele tabulky velice zajímavá. Hned čtyři týmy jsou totiž srovnány ve třech bodech. Půlmistrem se stal nováček z Nemyčevsi, který se rozhodně netají postupovými ambicemi.

Na druhém místě je tradičně přední celek soutěže, Železnice. Na třetím a čtvrtém místě jsou pak rezervy mužstev, které hrají krajský přebor – Lázně Bělohrad B a Hořice B.
A právě prvním čtyřem celkům tabulky jsme položili stejnou otázku.

Jak hodnotíte podzimní část sezony?
Nemyčeves (1. místo, 27 bodů). „Sezonu hodnotím vesměs pozitivně. I když tam nějaké herní a hlavně fyzické výkyvy jsou, tak si myslím, že na to, že jsme nováčkem přeboru, jsme obstáli velmi dobře. Spousta lidí nám nevěřila, dokonce si mysleli, že budeme hrát o sestup. Po podzimní části jsme ale na prvním místě, což jsme chtěli. V týmu panuje spokojenost a pevně věřím, že na výsledky navážeme i v jarní části a splníme tak náš cíl pro tuto sezonu, což je prvenství v soutěži. Zimní přípravu začínáme 21. ledna 2017, budeme tak mít dostatek času se na jaro připravit, abychom nabrali trochu té fyzické kondice a dostali se do herní pohody, což bude pro jaro klíčové. Děkuji celému týmu, trenérovi, i vedení mužstva za celý podzim a věřím, že jim to vrátíme na konci celé sezony," sdělil k úspěšnému podzimu svého týmu v okresním přeboru gólový útočník Tomáš Tomášek.

Železnice (2. místo, 24 bodů). „První polovina sezóny se nám hodnotí velice dobře, máme za sebou nejlepší podzim za posledních pět let. Tím nemám na mysli jen výsledky a body, ale především herní projev týmu, který dělal našim příznivcům radost. Sice jsme hráli lépe venku, než doma, ale máme s Kopidlnem nejvyšší návštěvy v okrese, tak snad už se do Železnice nechodí jen na dobré pivo a klobásu," hodnotil podzimní část sezony Pavel Kozák, sekretář Železnice a pokračoval: „Je znát, že tým hraje ve stejném složení s minimálními změnami už třetí sezónu, začalo si to nyní docela dobře sedat. Přitom máme poměrně mladý tým, který snad má před sebou zajímavou budoucnost. Vypíchnout někoho extra je těžké, ale přesto – podrželi nás oba gólmani Petr Šuk i Pepa Čistecký, rovněž na hře obranné čtyřky se dalo stavět, ať hrál posledního Tomáš Jerie nebo Martin Pejskar.

Tradiční oporou byl Míša Beránek, absolutorium zaslouží i neúnavný Matěj Daniš na beku a Matěj Kahún, na kterého je radost se dívat. Každým zápasem se lepšil Filip Procházka. Pro mě osobně je ale hráčem podzimu Honza Bartoš, ten na postu defenzivního záložníka, který není diváky až tak oceňovaný, odváděl pravidelně neskutečnou práci a posbíral neuvěřitelnou spoustu míčů. Střelecky se konečně začal více prosazovat i Patrik Crha. Nevzpomenu si ale, že by byl někdo v našem dresu v některém zápase jen do počtu, jako se mohlo zdát dříve – kdo byl na hřišti, makal. Možná je to i vyrovnanou lavičkou. Trenérské duo Ivan Hrych – Ivan Tominec má do každé řady minimálně jednoho ostrého náhradníka, takže nás už občasné absence tolik nerozhodily. Problémem je ale tréninková docházka. Když máte dvě třetiny mužstva přes týden na školách a v zaměstnání mimo Jičínsko, jste rádi, když se sejdete alespoň v pátek. Kdybychom pořádně trénovali alespoň dvakrát týdně, asi bychom už okres nehráli. Ale to je určitě případ většiny okresních družstev. Každopádně jsme rádi, že se držíme ve špičce a je před námi zajímavé jaro," dodal Kozák.

Lázně Bělohrad B (3. místo, 24 bodů). „Vzhledem k možnostem a personální situaci velmi kladně. Na jednu stranu jsem spokojen s přístupem všech hráčů a i v uvozovkách veteránů, kteří zaskočili, když bylo potřeba. Podzim se zvládl velice dobře, bez nějakých větších výpadků. Spokojen jsem jak herně, tak výsledkově, což odpovídá i postavení v tabulce. Určitě máme ambice zvednout pohár nad hlavu a pokud to okolnosti umožní a nebude chybět nadšení hráčů, tak bychom se asi nebránili i postupu výše," řekl bělohradský Petr Zahradník.

Hořice B (4. místo, 24 bodů). „Hodnotit podzimní sezonu je tentokrát velmi příjemná záležitost. Podzim nám vyšel až nečekaně dobře. Pozitivní určitě je, že se nám letos dařilo bodovat i na hřištích soupeřů, což v minulosti nebývalo. V tabulce ztrácíme pouze tři body na vedoucí tým, a to vše s nejvíce vstřelenými brankami. Pravdou je, že naopak i hodně branek dostáváme, ale to ovlivnily zejména zápasy na Pecce nebo doma se Žlunicemi, což jsou jedny z mála zápasů, které nám na podzim nevyšly. Na kdyby se ale nehraje, ztracené body se Žlunicemi se získaly v dalších zápasech, kde se to moc nečekalo. V týmu se často objevili i dorostenci, pomáhá nám i širší kádr A týmu. Oproti minulým ročníkům tak neřešíme situace, kde sehnat hráče, aby nás odjelo alespoň dvanáct, ale často to bylo tak, že jsme někomu museli dát volno. V tomto směru to je složité, ať už je v týmu málo nebo hodně lidí, vždy to má svá pro a proti. Uvidíme, jak se vše vyvine po zimní pauze. Jaro bude určitě hodně těžké, ale aktuální stav tabulky naznačuje, že by okres měl být hodně zajímavý až do posledního kola. Snad se nám bude dařit a i na konci sezony budeme na co nejvyšších příčkách," okomentoval účinkování v přeboru po polovině tohoto soutěžního ročníku Marek Macák, vedoucí mužstva Hořic B.

DALŠÍ TÝMY
Šest bodů na vedoucí celek soutěže ztrácí pátá Stará Paka, která má za sebou také povedenou půlsezonu.
Šestá pozice patří Kopidlnu, které asi čekalo lepší umístění. Ještě vloni účastník 1. B třídy nastřádal sedmnáct bodů.
Další loňský zástupce krajské soutěže z Libáně je na tom ještě hůře, figuruje až na desáté příčce při zisku pouhých osmi bodů. Poslední dvě příčky obsazuje Podhradí se sedmi body a Chomutice. Zejména druhý jmenovaný tým je jasným zklamáním podzimní části sezony, když získal jediný bod, a to právě v posledním kole na hřišti Podhradí.

Hodnocení okresní soutěže mužů přineseme zítra.