Domácí vycházeli ze zajištěné obrany a vyráželi k nebezpečným brejkům, které ale k větší šanci nevedli. Jičín měl velkou šanci v patnácté minutě, kdy Mészáros obral o míč domácího stopera, ale následný oblouček přes vybíhajícího Přibyla skončil těsně na břevnem! Jičínu se ale hra moc nedařila, chyběl větší zápal a chuť do hry, přesnost a pohyb také nebyl takový, jaký si trenér představoval.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, na hřišti se ale začalo jiskřit, k čemuž přispěl i oboustranně nepřesný rozhodčí, který řídil utkání ze středového kruhu a upřel Jičínu jasnou penaltu.

Toto jiskření odnesl zraněním kolena jičínský záložník Kanaval. „Do dalšího utkání máme určitě co zlepšovat. Podali jsme velice špatný a slabý výkon, který by nestačil na žádného soupeře.

Spousta nepřesností a zkažených přihrávek bylo následkem toho, že jsme za celý zápas branku soupeře skoro neohrozili,“ začal své hodnocení hrající trenér Jičína Miroslav Jeník. „Sice jde jen o přípravu, ale hlavní důvod našeho herního projevu vidím v chování a přístupu v zápase.

Nastoupíme jako, že se soupeř porazí sám, náš bezstarostný výkon bude bez větší námahy, zodpovědnost při bránění žádná a bohužel takhle pokračujeme celý zápas, nejsme schopni zareagovat jiným způsobem, udělat pro ten výkon mnohem víc a jedeme ve stejných kolejích jako od začátku zápasu, to mi vadí daleko víc než konečný výsledek 0:0,“ dodal.

FK Lomnice - SK Jičín 0:0. SK Jičín: Mauer – Nálevka (46. Sajdl), Jeník, Ulvr, Bucek – Míka – Klaban (46. Nálevka), Voldán (46. Miler), Kanaval, Sajdl (46. Odvárko) – Mészáros (46. Voldán).