V sobotu se ve fotbalovém utkání 22. kola OP měl střetnout domácí tým se soupeřem z Lužan. Tento zápas měl být předehrou velké oslavy, při které byli hráči domácího týmu dekorováni předsedou OFS, p. Janem Šotkem, Přeborníky okresu Jičín v sezóně 2014-15. Všichni hráči i fanoušci se na tento den moc těšili, ale lužanští fotbalisté nedali minimální počet hráčů, potřebných k zahájení utkání, dohromady a ve středu večer se omluvili s tím, že se k utkání nedostaví.

Pro vedení klubu to byla docela rána, ale ihned se operativně snažilo najít domácím hráčům nějakého soupeře v okruhu cca 100 km, který by do Pecky v tento termín přijel a s domácími si to rozdal alespoň v přátelském utkání. Bohužel, z důvodu toho, že se všude ještě dohrávaly minimálně poslední kola soutěží, nedokázalo vedení našeho klubu nikoho sehnat. Proto bylo přistoupeno k náhradnímu programu, domácí B tým si společně s některými členy A týmu a bývalých hráčů Pecky zahráli klasický „pouťák".

Nakonec tedy vše dobře dopadlo. Utkání skončilo remízou 4:4, pohár, medaile, nové dresy a vítězná trička byly předány, nechybělo šampaňské, pivo, doutníky a parádní atmosféra. I přes nepřízeň počasí si to všichni hráči s fanoušky skvěle užili a akce se tedy vydařila. (mp)