Průběh zápasu nakonec ukázal, že se nejednalo o žádné pochybení v nominaci, ale zcela evidentní záměr, zvláště když výše uvedený rozhodčí byl do zápasu nominován dodatečnou změnou. Bohužel proti tomuto faktu se dá jen těžko bránit.

Nutno poznamenat, že hosté byli v defenzivě až příliš zranitelní, čímž arbitrům rozhodování výrazně ulehčovali. Složitou situaci na postu brankáře (zranění Libora Kanavala) museli Novopačtí operativně řešit, a tak byl na poslední chvíli získán zkušený exligový Jan Klíma (FK Chmel Blšany).

Jiskra Ústí nad Orlicí – 1. FK Nová Paka 4:1 (1:1). V úvodu zápasu byli aktivnější hostující fotbalisté. Domácí se zpočátku na hřišti hledali, ale s přibývajícími minutami začali i oni být pro branku soupeře nebezpeční. V 8. minutě byl brankářem Lukášem Křivským faulován v pokutovém území novopacký kapitán Lukáš Jisl. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Martin Ptáček a Novopačtí šli do vedení. Poté se hrálo celkem vyrovnané utkání. Hosté se dostali do jediné dobré brankové příležitosti, ale přihrávku Jirky Povra na lépe postaveného Martina Ptáčka stačili domácí obránci včas zablokovat.

Zakončení novopackého útočníka by asi v této situaci bylo nebezpečnější, než přihrávka na spoluhráče. Domácí hrozili především ze standardních situací, ale novopacký gólman dokázal tyto ataky bravůrně odvracet. Ve 36. minutě začal pomalu úřadovat hlavní arbitr Jan Krupa. Vymyšlený trestný kop z poza šestnáctky zahrál precizně ústecký kapitán Zdeněk Vaňous a míč z jeho kopačky přes zeď skončil až v novopacké síti. Po změně stran vlétli do zápasu domácí jako uragán. S jejich důrazem a tlakem na branku Jana Klímy měla defenziva Nové Paky velké problémy.

Prvním varováním byla v 50. minutě dělovka jednoho z domácích fotbalistů, kterou Jan Klíma reflexivně vytěsnil do břevna své branky. O dvě minuty později byl zcela evidentně před zraky asistenta Šimka faulován Jakub Kordík, který po souboji zůstal ležet na hrací ploše. Rozhodčí Krupa však nechal pokračovat ve hře, aniž by se přesvědčil, o jaké zranění se jedná. Ústečtí rychle zahráli rohový kop a po zmatku v pokutovém území Nové Paky se opět prosadil Zdeněk Vaňous, propálil vše, co mu stálo v cestě a otočil výsledek zápasu.

Paradoxem bylo, že po této brance převzali aktivitu utkání Novopačtí, zatlačili domácí na jejich polovinu a snažili se dobýt branku střeženou Lukášem Křivským. Snaze však chybělo efektivní zakončení akcí. Za zmínku stojí pěkná střela Jirky Povra, kterou však ústecký brankář vyboxoval na rohový kop. V 71. minutě byl faulován na půlící čáře Jirka Povr, ale sudí Krupa opět nechal pokračovat ve hře a po brejkové situaci Michal Kukla hlavou překonal Jana Klímu potřetí. Ani po této křivdě se hosté nevzdávali a snažili se nadále aktivní hrou zatlačit domácí před jejich šestnáctku. V dobré příležitosti se objevil Jirka Macháček, ale z bezprostřední blízkosti trefil pouze padajícího brankáře Křivského. O několik minut později dobře zahraný trestný kop Marcela Bažíka prošel celým pokutovým územím a hlavička Jakuba Kordíka z malého vápna skončila nad břevnem ústecké svatyně.

Závěrečnou výsledkovou tečku zápasu udělal po zbytečně chybě defenzivy Nové Paky střídající Sebastián Rejda, jehož tečovaná střela přelobovala brankáře Jana Klímu a podtrhla hořký jarní start mužstva z Podkrkonoší.

K dalšímu mistrovskému utkání nastoupí Novopačtí opět na hřišti soupeře v neděli 17. března, kdy budou od 15 hodin hostovat v srdci Českého ráje v Turnově. ⋌(axe)