Domácí jsou stále limitováni zraněními a disciplinárními tresty, poslední utkání před týdnem dohrávali v Rudníku dokonce o devíti. Hosté byli povzbuzeni předchozím vysokým vítězstvím a tím, že pokud zvítězí, dotáhnou se bodově na třetí příčku svého soupeře.

Sokol Stará Paka – TJ Kopidlno 3:0 (0:0). Ke Kuchtovi a Bláhovi, kteří si odpykávali disciplinární trest, přibyl po necelé půlhodině hry třetí hráč základní sestavy, Zavadil, když musel odstoupit pro zranění, což narušilo už tak chatrnou herní koncepci domácích. Ale ti se s tím vypořádali na výbornou. První poločas byl herně vyrovnaný, bez vyložených příležitostí, s několika hraničními nedovolenými zákroky na obou stranách, které však hlavní rozhodčí nechal bez povšimnutí. Proto také tato část hrací doby branku nepřinesla.

Do druhého poločasu šli domácí s cílem, pokusit se co nejdříve rozhodnout. A podařilo se! V 51. minutě krásný pas Kunta poslal Topič do levého dolního rohu branky a otevřel skóre. Hned sedm minut na to padla druhá branka, jako přes kopírák, střelcem byl tentokrát Knapp. Paradoxně, tato druhá domácí branka nastartovala hosty a Staropacká obrana v ten okamžik nevěděla, kam dřív skočit. Jen smůla a několik výborných zákroků gólmana Richtera byly příčinou, že se brankový stav neměnil. V největší šanci se v 61. minutě ocitl Klaban, když prošel obranou, udělal kličku brankáři a trefil tyč prázdné branky.

Domácí však využívali tlak hostí k brejkům do otevřené obrany, z nichž hrozili především Topič a Berger a ten také jeden z nich v 77. minutě proměnil ve třetí branku. Kopidlenští to stále ještě nevzdávali, i když se hra postupně zase vyrovnávala, deset minut před koncem vyrazil střelu Klabana, z malého vápna, výborně Richter a v 87. minutě samostatný únik Kulhánka po levé straně zakončila střela vedle branky. Šance měli i domácí, Šnajdr z dálky nepřehodil vyběhnutého brankáře a po krásné kombinaci chytil Kuntovu střelu Brožíček.

Staropačtí se tak svému soupeři vzdálili v tabulce na šest bodů a vítězstvím se opět přiblížili k boji o přední příčky. Vzhledem ke dvěma odloženým utkáním budou hrát ještě třikrát na svém hřišti a dvě utkání u soupeřů, v neděli je čeká další okresní derby v Libáni.

Třízápasový trest už skončil Kuchtovi a vrátit by se mohli někteří hráči po zranění, takže se základní kádr může opět stabilizovat. V tomto utkání podali hráči bojovný a obětavý výkon, podložený vstřelenými brankami. Výsledek je, vzhledem k průběhu hry, asi trochu krutý pro Kopidlno, ale rozhodují, pochopitelně, vstřelené branky.

Fakta – branky: Topič, Knapp, Berger. Rozhodčí: Bačo – Šmolka, Vlachýnský. ŽK: 3:5. Diváků: 80. Stará Paka: Richter – Jeník, Zavadil (26. Pakosta), Kunt, Bíl – Knapp, Pavlíček, Berger,Krejčí – Šnajdr (82. J. Vrabec), Topič. Kopidlno: Brožíček – Havelka, Komárek, Krulich (78. Šafařík), Kulhánek – Poutník, Dřímal, Klaban, Černovský – Machačný, Odvárko. ⋌(kn)