Šural zemřel po nehodě minibusu, když se spolu s dalšími šesti hráči Alanyasporu vracel z nedělního ligového utkání na hřišti Kayserisporu. Bývalý hráč Brna, Liberce a Sparty při havárii jako jediný utrpěl vážná zranění, kterým po převozu do nemocnice podlehl. Reakce ze sportovního světa na sebe nenechaly dlouho čekat. Spoluúčast vyjádřil mimo jiných i gólman španělských mistrů světa a Evropy Casillas.

"Je to hrozná tragédie a nemůžu tomu uvěřit. Upřímnou soustrast celé rodině, budeš mi a nám všem strašně chybět. Pepíku, odpočívej v pokoji," napsal na sociální síti instagram záložník Lukáš Vácha ze Sparty, který se Šuralem pomohl v sezoně 2011/2012 Liberci k mistrovskému titulu.

Obránce David Limberský z Plzně zavzpomínal, že na jeho jedinou branku v národním týmu v utkání kvalifikace mistrovství Evropy s Lotyšskem mu před čtyřmi lety přihrál právě Šural. "Černý den českého fotbalu. Na můj jediný gól v repre jsi nahrál ty. V tuto chvíli jsou fotbalové výhry a prohry malicherné," napsal na instagramu.

Soustrast vyjádřil také někdejší gólman Liverpoolu, nyní ve službách Besiktase, Loris Karius.

Na Šuralovo tragické úmrtí na sociálních sítích reagovaly vedle řady českých klubů i evropské celky včetně Sevilly nebo Porta. Soustrast vyjádřil také někdejší brankář české reprezentace Petr Čech z Arsenalu nebo turecká verze twitteru FC Barcelona.