Vedení anglických soutěží o přerušení, ke kterému sáhlo i vedení české ligy, rozhodlo na dnešním mimořádném zasedání. K jeho svolání došlo poté, co nákaza byla objevena u trenéra Arsenalu Mikela Artety a útočníka Calluma Hudsona-Odoie z Chelsea.

"Nebylo to lehké rozhodnutí, ale zdraví hráčů, členů realizačních týmů a fanoušků musí být na prvním místě," uvedli zástupci Fotbalové asociace a vedení soutěží ve společném prohlášení. "Rozhodli jsme na základě toho, že se v karanténě začalo objevovat čím dál víc hráčů a členů realizačních týmů," dodali.

Timo Hübers (číslo 15) se raduje z branky do sítě Norimberku
Koronavirus ve fotbale. Bundesligový fotbalista měl pozitivní test

V Anglii nicméně věří, že pokud to zdravotní situace v zemi umožní, chtěli by odložené duely po 4. dubnu nahradit. "Je to náš hlavní cíl, i když je jasné, že to bude velká výzva. Samozřejmě po celou dobu budeme poslouchat doporučení lékařů a hrát se bude, až to bude bezpečné," přidali zástupci Premier League.

Němci chtějí sezonu dokončit

Dohrát soutěž chtějí i v Německu, kde dnes vedení soutěží navrhlo přerušení první a druhé ligy do 2. dubna. Jednat o tom bude na úterní valné hromadě. O nadcházejícím víkendu by se tak zápasy uskutečnily podle původního plánu na uzavřených stadionech bez diváků.

"Naším cílem je dohrát ligu do léta. Jde nám hlavně o sportovní stránku, nicméně musíme brát v potaz i to, že kdybychom soutěž předčasně ukončili, mohlo by to pro některé kluby mít likvidační následky," uvedlo dnes vedení německých soutěží v prohlášení.

Francie termín pro opětovné rozběhnutí soutěží zatím nestanovila. "Vedení se jednohlasně shodlo, že do odvolání přerušíme první a druhou ligu. Jak uvedl francouzský prezident, všeobecný zájem teď musí být nadřazený úplně všemu. Musíme chránit slabé a zastavit šíření epidemie," uvedlo vedení ligy v prohlášení.

Kanadský premiér Justin Trudeau s manželkou Sophií
COVID-19: Rakousko zavírá obchody. Žena kanadského premiéra je nemocná

V Německu si dosud nákaza novým typem koronaviru vyžádala asi 2400 nakažených a pět mrtvých. Francie zaznamenala téměř 3000 případů nákazy a 61 úmrtí. Velká Británie zatím zaznamenala téměř 600 nakažených osob a deset mrtvých.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník