O odchodu Vašulína se mluvilo již delší dobu. Dopadlo to až teď. Na soutoku Labe a Orlice však zanechal výraznou stopu. Po přestupu z Chrudimi nejprve pomohl Hradci k postupu do nejvyšší soutěže.

Následovaly dvě skvělé sezony pod Koubkem v mladoboleslavském azylu. Šesté a osmé místo jsou toho důkazem. A i letos to z pohledu klubu i Vašulína dopadlo dobře. Vítězství v nadstavbové skupině a pro skromného forvarda nakonec sedm ligových branek.

„Dan nám již před časem řekl, že chce zkusit něco nového, projevil touhu odejít. Jednání s Plzní byla nejrychlejší, nejkorektnější a vše nakonec nabralo poměrně rychlý spád. Za Danův odchod obdržíme finanční kompenzaci. S Plzní jsme také domluvení na přestupech do našeho klubu,“ uvedl pro klubový web sportovní ředitel FC Hradec Králové Jiří Sabou.

Daniel Vašulín v Hradci

2020/2021 – druhá liga - 19 zápasů 8 branek
2021/2022 – první liga – 31 zápasů 6 branek
2022/2023 – první liga – 27 zápasů 7 branek
2023/2024 – první liga – 34 zápasů 7 branek

„Chtěl bych Danovi poděkovat za odvedenou práci a popřát hodně štěstí do další fáze jeho kariéry. V Hradci bude vždy vítán,“ doplnil Sabou.

ČIHÁK A VLKANOVA

V černobílém dresu bude pokračovat stoper Filip Čihák, který ve městě pod Bílou věží už dvě sezony hostoval. Teď se stane kmenovým hráčem, protože přichází na přestup.

close Filip Čihák. info Zdroj: Luboš Lorinc/www.fchk.cz zoom_in Filip Čihák. „Jsme velice rádi, že se nám podařilo získat Filipa na přestup. Je to vynikající obránce, což potvrdil ve dvou předcházejících sezónách, kdy za nás hrál. V Hradci už je aklimatizovaný, nepotřebuje se tu proto nijak rozkoukávat, v kabině to dobře zná,“ pochvaluje si Sabou a na jeho adresu dodává: „Navíc jsem přesvědčen o tom, že Filip je schopen dalšího výkonnostního progresu, a že bude dál stěžejním článkem naší defenzivy. V Hradci podepsal smlouvu na tři roky.“

Změnu z hostování na přestup okomentoval i sportovní ředitel Viktorie Plzeň Daniel Kolář. „Filip je bezesporu kvalitní stoper, nicméně v aktuální konkurenci bychom mu u nás nedokázali garantovat pravidelné herní vytížení. Pro jeho další fotbalový rozvoj je lepší, když přestoupí do známého prostředí.“

A to není vše na trase Plzeň - Hradec. Tým kouče Davida Horejše by měla doplnit i vysněná posila. Po třech sezonách mimo svůj mateřský klub se vrátí Adam Vlkanova. Bývalý kapitán Votroků odehrál necelé dvě sezony ve Viktorce a poslední půl rok strávil poprvé v zahraničí, když byl na hostování v polském Ruchu Chorzów.

Tento transfér by klub měl potvrdit v nejbližší době.