Novým mužem v sestavě Hradce Králové byl Dominik Soukeník, který pro utkání na Slavii nahradil vykartovaného Petra Kodeše.

„Pro každého je sen zahrát si na takovém stadionu. Těšil jsem se na to. Jen mě mrzí, že to nedopadlo lepším výsledkem," řekl po zápase 9. kola FORTUNA:LIGY dvaadvacetiletý střední záložník. Nakonec musel stejně jako celý tým Votroků spolknout porážku 1:4. 

„Věděli jsme, že jedeme na půdu nejlepšího týmu u nás, ale rozhodně jsme se toho nezalekli. Dostali jsme zbytečný první gól, který soupeře posadil na koně. Slavia byla samozřejmě lepší, ale výsledek je pro nás až příliš krutý,“ přiznal Soukeník.

SOUBOJ. Exhradecký Tomáš Holeš v dresu Slavie posílá míč přes Daniela Vašulína. Obhájce titulu zápas ovládl.
Votroci se u mistra srazili sami. Slavia chyb využila. Koubek ale hráče chválil

Mladý hradecký záložník mohl v prvním poločase vyrovnat na 1:1, jeho střelu však gólman Aleš Mandous za svá záda nepustil. „Myslím si, že jsem to trefil dobře, ale brankář moji střelu viděl a míč vyrazil. Byl to dobrý zákrok gólmana,“ řekl Soukeník, jenž tak stále na první ligový gól čeká.

Byť Votroci neprodali kůži na půdě obhájce titulu lacino, na momentálně nejlepší český tým neměli. „Slavia nám ukázala svoji kvalitu a právem neprohrála 54 ligových utkání v řadě,“ dodal Dominik Soukeník.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube