Ligové jaro startuje už o víkendu a slibuje napínavý boj o titul. Po podzimu je ve vedení Plzeň, hned v závěsu je Slavia. Větší ztrátu má Sparta, ale i ona bude chtít pořadím zahýbat. „Myslím si, že to bude zajímavé až do konce. Všechny tři kluby v popředí tabulky to budou chtít urvat pro sebe,“ říká exligista Sedláček a přibližuje svůj pohled na zimní posilování týmu z Letné: „Jsem možná trochu překvapen, že do Sparty zase začalo chodit více zahraničních hráčů. Ale třeba si to sedne lépe, než když to zkoušeli poprvé.“

Tisková konference FC Hradec Králové před startem ligového jara.
Minimum změn, Hradec vsadí na osvědčený kádr. Jaro začne v Plzni

Sedláček v lize odehrál 157 zápasů. Největší část profesionální kariéry strávil ve městě automobilů. S Mladou Boleslaví skončil v sezoně 2006/2007 na výborném druhém místě a přišly i starty v Poháru UEFA. „Boleslavi samozřejmě fandím a sleduju ji, vždyť mi dala šanci hrát profesionální fotbal. Jsou tam stále kluci, se kterými jsem nastupoval. Jinak jsem však fanouškem Sparty,“ přiznává dvaačtyřicetiletý borec a zavzpomíná na krásné roky své kariéry. „Těch zážitků je více. Už jen to, že jsem se dostal do profi fotbalu byla velká věc. Pak postup do první ligy, druhé a třetí místo v lize a postupy v evropských pohárech do základních skupin, ke kterým jsem přispěl góly,“ vyjmenovává svoje největší úspěchy Sedláček.   

V lize bude na jaře zajímavé sledovat i boj o sestup. Tabulka je nesmírně vyrovnaná a dostat se do něj může většina týmů. „Sestupujícího tipovat nebudu, protože to nikomu nepřeji,“ odmítá Sedláček.

Tomáš Sedláček zažil nejlepší roky kariéry v Mladé Boleslavi.Tomáš Sedláček zažil nejlepší roky kariéry v Mladé Boleslavi.Zdroj: archiv

A co se mu tedy na nejvyšší české soutěži líbí? „Naše soutěž je fyzicky náročná a líbí se mi, že zde může každý obrat o body každého. Jsou v ní pořád zajímavá jména, která stojí za to sledovat. Já velice fandím svým bývalým spoluhráčům i protihráčům, kteří ještě hrají,“ má jasno bývalý výborný útočník, který kromě Mladé Boleslavi působil ještě v Českých Budějovicích a v Jihlavě. Poté nastupoval v třetiligovém Převýšově.  

A co naopak v souvislosti s českým fotbalem rád nemá? „Nejsem velkým zastáncem VARu. Někdy mi totiž přijde, že do fotbalu zasahuje až moc. A ještě se mi nelíbí, že hodně lidí naši soutěž podceňuje,“ dodává.  

Olympiáda dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji
ODM: Královéhradecký kraj si polepšil, na Pardubicko putovaly první cenné kovy

Krajská I. B třída v Královéhradeckém kraji začne až na konci března, Sedláček se však se s Kopidlnem už připravuje. „Na jaro se pečlivě chystáme. Jelikož jsem i trenér, tak mám nějaké cíle. Chtěli bychom se prezentovat dobrým fotbalem a skončit co nejvýše. První už asi ne, tam je velká mezera, ale zbytek je otevřený,“ uzavírá.