Přestože forma Adama Hložka oproti minulé sezoně, ve které se stal spolu s Janem Kuchtou nejlepším střelcem ligy, trochu klesla, konec podzimní části ho už zase zastihl ve slušné formě. Devatenáctiletý klenot Sparty je s deseti asistencemi jednoznačně nejlepším nahrávačem ligy, k tomu rodák z Ivančic přidal pět branek.

Předseda komise rozhodčích Radek Příhoda.
Příhoda cítí zlepšení sudích, Šmicer chce rychlé tresty pro korupčníky

Jeho cenu tak renomovaný server Transfermarkt po posledních úpravách zvýšil o dva miliony - na devatenáct milionů euro (přibližně 477 milionů korun). Na druhém místě figiruje trio slávistů - Nicolae Stanciu, Peter Olayinka a Tomáš Holeš mají odhadovanou tržní hodnotu 6,3 miliony eur (158 milionů korun).

Největší skok zaznamenal pravý obránce sešívaný Alexander Bah. Dánského záložníka zastihl konec první půlky sezony v obdivuhodné formě. K nevyčerpatelnému fyzickému fondu přidal čtyřiadvacetiletý rychlík nadstavbu v podobě branek i asistencí, a když se k tomu přidá i fakt, že Bah nastoupil za reprezentaci Dánska, jeho cena vystoupala o čtyři miliony euro na šest (150 milionů korun).

Největší skok udělal Samek

Výrazný posun zaznamenala i nečekaná tvář slávistické zálohy, teprve sedmnáctiletý Daniel Samek. Ten si ve třinácti ligových duelech připsal tři branky a stejný počet asistencí, čímž jeho cena vystřelila na 2,2 milionu euro (55,3 milinoů korun).

Útočník Tomáš Čvančara přestoupil z Jablonce do Sparty.
Sparta hlásí očekávanou posilu do útoku, Čvančara přestoupil z Jablonce

Samek tak aktuálně figuruje v žebříčku patnácti nejdražších hráčů světa ve svém ročníku 2004. Pohárové cesty Slavie, Plzně i Sparty či odchody Tomáše Součka s Vladimírem Coufalem do West Hamu se tak začínají vyplácet i v tomto směru, o hráče z české ligy začíná být totiž o dost větší zájem.

Nejdražší hráči české ligy podle serveru Transfermarkt:

1. Adam Hložek (Sparta) 19 milionů euro
2. Nicolae Stanciu, Peter Olayinka a Tomáš Holeš (všichni Slavia) 6,3 milinoů euro
3. Alexander Bah (Slavia) 6. milionů euro
4. Ondřej Kolář (Slavia) 5,4 milionů euro
5. Jan Kuchta a Lukáš Provod (Slavia) 4,5 milionů euro