Jeden ve hře o mistrovský primát nahání Spartu, druhý bojuje o co nejlepší umístění po základní části FORTUNA:LIGY. Hradec pod novým koučem Davidem Horejšem nabral správný směr, kdežto Sešívaní v poslední době spíše tápou. Přesto jsou velkým favoritem a na východ Čech si pojedou pro nic jiného než pro tři body.

Votroci jsou v laufu a giganta budou chtít zaskočit. Mohou ho obrat o body? Mohou, ale hráči musí splnit hned několik úkolů. O které se jedná?

1. ATLETIČNOST
Je známo, že Pražané mají pohybově a rychlostně nejtalentovanější tým v lize. Navíc jsou naběhaní a tím většinu soupeřů zadupou. Pokud se jim v tomto směru Hradečtí vyrovnají, mají velký předpoklad pro dobře sehrané utkání. Cestu jim ukázal dřívější kouč Miroslav Koubek, který to na Slavii prostě umí a ví, co na ni platí. Určitým vzorem může být i výkon Jablonce v Edenu hned v úvodním jarním kole.

2. DŮRAZ
Favoritům a týmům, které potřebují tvořit, důrazná hra rozhodně nevoní. Pokud je to v kombinaci s včasným dostupováním, pak je to značka ideál. Zkrátka nemůžete nechat Slavii hrát si svoji strojovou hru. Pozor, důraz si však neplést se zbytečnými fauly s karetním ohodnocením a poblíž vápna.

3. STANDARDKY
Ač to v posledních dvou zápasech moc nevypadalo, druhý mančaft aktuální prvoligové tabulky má velmi dobře nacvičené útočné standardky. Při nich je třeba nepropadnout a nedovolit soupeři z nich skórovat. A naopak, vzadu dokáže být Slavia v podobných situacích zranitelná, což naposledy ukázala i v nepříliš dobré formě hrající olomoucká Sigma.

4. KŘÍDELNÍ PROSTORY
Celek z Vršovic má hru hodně postavenou na ostrých krajích i samotné hře v křídelních prostorech, kde dokáže protivníka vykombinovat a následně vyslat do vápna nebezpečné centry. Pražané umí na stranách rotovat a to nejen mezi krajáky, neboť si tam sbíhají i hráči ze středu pole.

close MOL Cup - osmifinále: FC Hradec Králové - SK Slavia Praha. info Zdroj: Lubomír Douděra zoom_in MOL Cup - osmifinále: FC Hradec Králové - SK Slavia Praha.

5. AKTIVITA
Hosté budou mít asi častěji míč na svých kopačkách. Bylo by obrovským překvapením, kdyby tomu bylo jinak. Přesto je třeba najít pasáže hry, kdy Slavia nebude úplně dominovat, a být sami aktivní směrem dopředu se snahou ohrozit soupeřova brankáře. Favorit z metropole během jarní části ligy dostkrát ukázal, že v defenzivě má mezery a navíc při bránění i občas zachybuje.

6. TEMPO HRY
Jak už bylo zmiňováno, rytmus hry bude s největší pravděpodobností udávat Trpišovského tým. Oproti Spartě Slavia příliš nevyčkává a snaží se soka zavařit jedním útokem za druhým. Votroci ji nesmí nechat dostat do tempa. Chce to hru trochu rozkouskovat, hostující hráče nějakým způsobem rozhodit a vyvést z míry.

7. CHYBY
Pokud chcete s favoritem uspět, musíte minimalizovat či si úplně odpustit individuální i systémové chyby. Obzvlášť pozor je třeba si dát na rozehrávku. Dá se totiž předpokládat, že Sešívaní na Hradec nalezou a budou nepříjemně presovat. Zbytečné ztráty balonu by potom mohly mít fatální následky.

8. FAKTOR X – FANOUŠCI
Horejšům mančaft potřebuje, nejlépe hned od začátku, dostat publikum do varu. Jak? Úspěšně zvládnutým soubojem, čistým skluzem či třeba nějakou férovou provokací slávistických hráčů. A vůbec nejvíce na diváky platí ohrožení soupeřovy branky.


Načítám tabulku ...