Vlkanova zažil fantastickou sezonu 2021/2022. Nejenže dovedl Votroky ke konečnému šestému místu v nejvyšší soutěži, ale zařadil se mezi nejlepší hráče první ligy. Nastřílel osm branek, k tomu přidal stejný počet asistencí a jeho posun v kariéře, který sám moc chtěl, dával smysl.

Po delších jednáních se nakonec dohodl na západě Čech. Ve Viktorce si zahrál Ligu mistrů či Konferenční ligu. Jeho vytížení však hlavně na podzim uplynulého ročníku nebylo optimální a tak letos v zimě putoval na hostování do Polska.

„Chtěl jsem víc hrát a hlavně si vyzkoušet něco nového, nejlépe v zahraničí. Zkusit si jinou soutěž,“ říkal na zimním soustředění v Turecku, kde se už v barvách Ruchu potkal i s bývalými spoluhráči z Hradce.

V Ekstraklase odehrál 12 zápasů, ve kterých jednou skóroval a na dvě branky přihrál. Zachránit slavný celek v nejvyšší soutěži se mu však nepovedlo. A po konci hostování a návratu do Plzně bylo jasné, že bude řešit, co dál.

Adam Vlkanova mimo Hradec

2022/2023 – Viktoria Plzeň – (FORTUNA:LIGA: 28 zápasů 4 góly, Liga mistrů: 6 zápasů 1 gól)
2023/2024 podzim – Viktoria Plzeň – (FORTUNA:LIGA: 8 zápasů, Konferenční liga: 8 zápasů 2 góly)
2023/2024 jaro – Ruch Chorzów – (Ekstraklasa: 12 zápasů 1 gól)

Zájem byl i z jiných ligových klubů. Nahlas se mluvilo o vábení ostravského Baníku. Největší smysl však dával šikovnému plejerovi návrat na soutok Labe a Orlice.

„Jsem velice rád, že je Adam zpátky v Hradci. Dnes je to již zkušený hráč, který si zahrál Ligu mistrů a má na svém kontě také reprezentační starty. O tom, že má ke klubu vztah, ani nemusím mluvit. Nepochybuji o tom, že nám hodně pomůže," uvedl pro klubový web sportovní ředitel FC Hradec Králové Jiří Sabou.