O víkendu jste deklasovali Češov 9:0, jak se takový zápas hodnotí?

Zápas měl nádech derby, ale vzhledem k tomu s čím se v poslední době Češov personálně potýká, tak byl znát výkonnostní rozdíl. Zápas se mi hodnotí špatně, protože měl hořkou pachuť zranění našeho klíčového hráče Pavla Loudy. Ten byl na dlouhou dobu vyřazen nevybíravým a nepřiměřeným zákrokem Jemelky, který šel za další zákrok o pár minut později do kabin, a tím své, už tak neideálně seskládané mužstvo, oslabil ještě více. Všichni si přejeme, aby Pavlova operace dopadla dobře a byl s námi zase brzy na hřišti.

Vstřelil jste čtyři branky. Váš nejlepší zápas v sezoně?

Na počet vstřelených gólů ano, efektivitou v koncovce v poměru na počet příležitostí určitě ne. 

V druhém poločase jste stihl hattrick za 21 minut, pamatujete si vůbec všechny góly?

Góly si pamatuju. Šlo to rychle po sobě. Dva mi naservírovali spoluhráči tak, že jsem šel prakticky sám na brankáře, a jeden mi daroval stoper po chybě na hranici kruhu vápna.

Budete za ně platit?

Náš kapitán Jakub Kroupa slibuje “seznam pokut”, takže je možné, že ano. Už ho ale slibuje druhou sezonu a zatím nikdo nedával ani korunu (usmívá se).

Dostal jste se na čtrnáct vstřelených branek v sezoně, jaký je váš cíl?

Snažím se v daný moment na hřišti udělat to nejlepší, což je hlavním cílem. Góly jsou fajn, ale vždycky jsem byl úlohou na hřišti spíše tím, kdo je připravoval pro spoluhráče.

Vždy jste těžil ze své rychlosti, platí to pořád?

Snažím se rychlostní schopnosti tréninkem v rámci možností udržovat. Nicméně musím přiznat, že třicítka na krku je znát a hlavně regenerace po jakémkoli sportovním výkonu už není to, co bývala.

Je cílem Žlunic návrat do okresního přeboru?

Bude záviset především na tom, zda budeme mít dostatečně široký kádr. Vloni jsme se potýkali s velkými problémy, kdy to chvíli dokonce vypadalo na zrušení klubu.

Nejbližším pronásledovatelem je rezerva Miletína. Jak těžkým soupeřem v boji o postup bude?

Jak Miletín, tak Železnice mají silná mužstva a širokou základnu, takže očekáváme vyrovnané a náročné zápasy.

Věříte si ve Žlunicích na vyšší soutěž?

S nynějším kádrem bychom na to asi měli a mohli bychom být rovnocenným soupeřem ostatním mužstvům v přeboru.

Kromě fotbalu výborně lyžujete, co je pro vás na prvním místě?

Líbí se mi kombinování sportů a jejich pestrost. Nebavilo by mě hrát celoročně stále jen fotbal nebo přes léto vymetat každých 14 dnů ledovce. Mám rád střídání ročních období a změny toho, co člověk ve volném čase dělá.Jan Calta vyhrává závody na lyžích.Jan Calta vyhrává závody na lyžích.Zdroj: FB fotbalisty

Bodoval jste v soutěži s ČT Sport na vrchol, co vám to celkově dalo?

Byla to skvělá příležitost jak nahlédnout do profesionálního lyžování a seznámit se s jeho ikonami. Rozšířil jsem si obzory v tom, jak trénovat děti lyžování, jak koncipovat jejich letní přípravu a hlavně jsem také získal spousty přátel z řad ostatních závodníků, se kterými se dál vídáme a sdílíme společné chvíle na svahu i mimo něj.

Do minulé sezony jste nastupoval za tým TJ Sokol Všechlapy. Jakou soutěž jste tam hrál a proč zrovna tam?

Byla to III. třída okresu Nymburk, kde začíná sezona většinou dříve. Vždy tak využívám tu chvíli, abych pomohl Všechlapům, s kterými čas od času trénuji a mám tam kamarády. Strůjce toho všeho je trenér liberecké mládeže Lojza Javůrek. Vedle něj tam velice rád nastupuji.

Máte nějaký fotbalový vzor?

Všímám si nejlepších fotbalistů, jejich “highlightů” a u každého oceňuji jeho přednosti, ale konkrétní vzor nemám.

Jaký je váš oblíbený klub?

Fandím všem českým klubům na mezinárodní scéně.

Co považuje Jan Calta ve fotbale za důležité?

Líbí se mi, že se do fotbalu postupně dostává trend nevyzdvihovat pouze útočníky a jejich góly, ale že se začíná doceňovat práce v defenzívě. Mluví se o statistikách získaných (vybojovaných) míčů nebo vyhraných soubojích. Z ukazatelů, které jsou doménou ofenzivních hráčů, považuji za nejdůležitější statistiku přihrávek do gólových příležitostí.


Načítám tabulku …