Proti Miletínu B jste vyhráli 4:1, jak jste zápas viděl?
První poločas se nám povedl nejen výsledkově, ale i herně, když nás soupeř ohrozil pouze při krásné střele do břevna z cca 30 metrů. Nám se naopak podařilo dvakrát skórovat a zároveň jsme si vypracovali další dvě velké šance, které ovšem zůstaly nevyužity. Druhý poločas se nám už herně tolik nepovedl, přesto jsme ještě dvakrát skórovali. Miletín stihl ve druhém poločase opět z velké vzdálenosti orazítkovat břevno branky Jakuba Ponikelského a v nastavení korigovat výsledek zápasu na konečných 4:1.

Vy jste vstřelil všechny čtyři branky, váš nejpovedenější letošní zápas?
Z hlediska počtu vstřelených branek zcela jistě ano. Konečně nám stav trávníku dovolil hrát kombinační fotbal, kterým se chceme prezentovat, což mělo pozitivní vliv na výkon většiny hráčů z našeho týmu.


Načítám výsledky ...

Která branka byla nejhezčí?
Nechci vyzdvihovat konkrétní situaci ze zápasu. Všechny branky vzešly z dobré práce našich útočníků Patrika Tománka a Vojty Ponikelského, kteří mi mé úsilí před vstřelením gólů dost usnadnili.

Kolik se v Lužanech platí za takový počin do klubové kasy?
Za hattrick klubový pokladník Patrik Tománek účtuje 500 korun. Neméně významnou položku ovšem tvoří články, rozhovory a fotografie v novinách. Se středečním příspěvkem na vašem webu a přiloženými fotografiemi ze zápasu mi to už kluci sečetli na pár tisíc. A tento rozhovor jim asi taky neunikne. Díky. (směje se)

V tabulce jste zatím na pátém místě. Jaké máte ambice v okresním přeboru?
Do sezony jsme vstupovali s ambicí dostat se do nejlepší trojky. Při současném pohledu na tabulku nebude jednoduché tento cíl naplnit, ale nic nevzdáváme. S příchodem nového trenéra Michala Kalába během zimní přestávky je pro nás neméně důležitým cílem stabilizovat tým a najít u kluků opět chuť pravidelně trénovat, což se zatím daří.

Je vám 35 let, snažíte se svoje bohaté zkušenosti předávat mladším?
Zatím pouze mezi svými spoluhráči, kde čas od času zaskočím s vedením tréninku. Po skončení aktivní kariéry se ovšem budu chtít nějakým způsobem podílet na rozvoji mládežnických kategorií u nás v Lužanech.

Nejlepší kanonýři Maso Sedlák OP

15 - Jakub Vích (Robousy)
14 - Tomáš Berger (Lužany), Jan Hanuš (Robousy)
12 - Michal Halász (Nemyčeves)

Dříve jste působil v Jičíně, Staré Pace či Lázních Bělohradě. Na jakou štaci vzpomínáte nejraději?
Dobré vzpomínky si vybavím u každého z týmů, ve kterém jsem působil, ovšem nejraději vzpomínám na své působení v dresu Lázní Bělohrad, kde jsem potkal skvělou partu kluků, přičemž s řadou z nich jsem dodnes v kontaktu.

Máte nějaký nejlepší fotbalový okamžik, na který si vždy rád vzpomenete?
Těžká otázka najít ten nejlepší fotbalový okamžik, ale rád si vybavuji vzpomínky na každé derby, které jsem v dresu Bělohradu mohl odehrát proti odvěkým rivalům z Hořic. Tyto zápasy patří vždy k diváckým ozdobám fotbalového víkendu. Pokud se vám navíc před více než 700 diváky poštěstí vstřelit vítěznou branku, máte pak na co vzomínat.

Maso Sedlák Okresní přebor mužů - 18. kolo: Lužany - Miletín B 4:1 (2:0).Maso Sedlák Okresní přebor mužů - 18. kolo: Lužany - Miletín B 4:1 (2:0). Tomáš Berger v zeleném.Zdroj: Roman Vlačiha

Fandíte Spartě nebo Slavii?
Spartě.

Prozradíte čtenářům čím se živíte a co vás kromě fotbalu ještě baví?
Pracuji jako technický konzultant v poradenské společnosti v oblasti digitální transformace.

Jak vnímáte současný stav amatérského fotbalu? Hráči ubývají, kluby bojují o přežití…
Největší šancí na přežití klubů amatérského fotbalu vidím ve výchově vlastních hráčů.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...