Tábor v Rokytnici nad Jizerou je zaměřen na nácvik fotbalových dovedností, které se učí v zábavných cvičeních. Nechybí samozřejmě různé hry a soutěže. K dispozici je krásné hřiště s přírodní trávou, které kvalitou často připomíná prvoligové trávníky. Na hřišti se „dovádí“ dopoledne a odpoledne, večer probíhají různé soutěže nebo aktivity okolo chaty. Jako příklad střelba z luku, ze vzduchové pušky. Tyto aktivity jsou vždy završeny nejzábavnější hrou a tou je schovka, kterou hrají všichni s obrovským nadšením. „Ukončit tuto aktivitu a poslat děti na přípravu večerky, není vždy jednoduché,“ říká hlavní organizátor Vít Caudr.

Přítomnost Terezy Voborníkové a Michala Krčmáře potěšila více jak tři stovky zúčastněných při slavnostním otevření víceúčelového hřiště v Dolní Kalné.
Trestné kolo pro Voborníkovou, Krčmář umí couvat. Hřiště v Dolní Kalné otevřeno

Co hlavně provází tábor od začátku do konce, je prostě zábava se vším všudy, na hřišti i mimo něj. Kromě této zábavy a soutěžení absolvují děti denní nebo půldenní výlet za poznáváním krás Krkonoš nebo Jizerských hor.

A proč kemp právě v Rokytnici nad Jizerou? Je to jednoduché, v letním období je zde příjemné klima a především krásné prostředí. „Na hřiště a z něj chodíme procházkou lesem, sledujeme lesní zvěř a sbíráme občas houby,“ přidal Caudr.

Termíny dalších fotbalových kempů v regionu
13. - 16. 07. Brankářský kemp FK Mostek
17. - 21. 07. Letní fotbalový kemp Trutnov (druhý termín 24. - 28. 07.)
07. - 11. 08. Příměstský fotbalový tábor TJ Jiskra Kocbeře
24. - 27. 08. VII. Ježkův fotbalový kemp (příměstský)

Na tábor jezdí děti různé výkonnostní úrovně a věku. „Snažíme se program vytvářet tak, aby byl zajímavý pro všechny. To znamená, že tréninky probíhají ve skupinkách, kde jsou děti podobné výkonnosti a případně věku,“ uvedl fotbalový trenér a pedagog.

Čtyřiadvacátý ročník McDonald´s Cupu je minulostí. Do Královéhradeckého kraje se vítězné trofeje nestěhují, přesto lze účast hodnotit jako velmi úspěšnou.
McDonald´s Cup zná vítěze. Krajští reprezentanti se na Svátku fotbalu neztratili

„Máme tři měsíce do začátku táborů. Jednotlivé termíny se nám postupně zaplňují, pokud byste měli zájem, dejte nám prosím vědět. Veškeré informace o námi pořádaných akcích najdete na webových stránkách: rokykemp.webnode.cz. Najdete nás také na facebooku a instagramu. Největší radost máme z toho, že děti k nám jezdí opakovaně a ještě větší, když nás doporučí svým kamarádům. To je pro nás nejlepší vysvědčení a nejlepší reklama. Samozřejmě to znamená i velký závazek, aby naše tábory byly na stejné nebo ještě lepší úrovni než ty předchozí,“ dodal Caudr.

Pro zájemce jsou připraveny dva turnusy: 10. - 15. července a 17. - 22. července. Více informací lze také získat na telefonním čísle 733 107 290.