Ve dnech 4. - 5. června jsme se účastnili svátku fotbalu v Olomouci, kam jsme odjížděli jako mistři Královéhradeckého kraje. Již toto byl pro náš tým nesmírný historický úspěch. Co na tom, že se nám nepodařilo ani jednou vyhrát. Pro hochy to byl jistě velký zážitek a obrovská zkušenost. Hrát s týmy z fotbalových škol bylo nesmírně těžké. Vůbec nás nemusí mrzet, že jsme třeba hned v prvním utkání prohráli s celkovým vítězem ZŠ Sluneční ze Šumperka nebo s 6. v pořadí ZŠ Dolní Břežany. Dvě výhry, které byly na dosah v dalších utkáních, se nám, možná i díky troše smůly, nepodařilo zrealizovat. Skončili jsme nakonec na 16. místě. Z pohledu téměř 4000 účastnících se škol v tomto ročníku, to jistě není špatné. Přijímáme naše umístění jako vyjádření kvalit soupeřů, což je pro nás velkým závazkem do budoucích let. Nezvítězili jsme, ale poučili se.

Kapitánem družstva byl Jakub Kazda, který stejně jako většina hráčů školního týmu jinak hájí barvy SK Jičín. „Zahrát si na tak velkém stadionu byl pro nás všechny obrovský zážitek. Navíc jsme se tu potkali i fotbalovými osobnostmi. Viděli jsme Poborského, Horváta, Hubníka, Bakoše a Rozehnala. Bylo to super,“ vypráví s nadšením jedenáctiletý kapitán.

Nádherné dresy, které žáci obdrželi od sponzorské firmy turnaje, budou jistě pro ně krásnou vzpomínkou. Všem zúčastněným patří velké poděkování za vzornou reprezentaci školy, města i kraje. Děkujeme i všem fanouškům z řad rodičů, kteří si vzali volno a přijeli nás podpořit. Bylo je v hledišti nejvíce vidět i slyšet!

Naši školu čestně reprezentovali: Jakub Kazda, Vojtěch Kazda, Matouš Berný, Michal Kubišta, Kristian Král, Matěj Lukáš, Jan Opravil, Ondřej Etrych, Kristian Rojík, Adam Římal a Filip Smolík. Družstvo vedla paní učitelka Martina Samková, trenérem byl pan učitel Luboš Jirsa.

Ilustrační foto
Dorostenci Jičína v derby rozstříleli hořickou Jiskru

Roman Mareš, ředitel školy ZŠ Husova Jičín