Dětenice, které jsou známy především díky středověké krčmě, šly na hřišti železnického béčka do vedení ve 26. minutě, těsně do poločasu však domácí srovnali. „Myslím, že se jednalo o celkem vyrovnaný zápas, ve kterém jsme byli v některých pasážích lepším týmem, a to nakonec rozhodlo,“ zhodnotil první jarní duel Pešta.

Jeho velká chvíle přišla ve 49. minutě, kdy se dokázal po individuální akci prosadit. „Po útoku Železnice se ke mně na polovině hřiště dostal odkopnutý míč, který se mi povedlo dobře zpracovat a mohl jsem utéct do brejku. Věděl jsem, že mě křižuje další obránce, takže jsem se zhruba z hranice velkého vápna snažil vystřelit na vzdálenější tyč mimo dosah brankáře, což se nakonec povedlo,“ popsal klíčovým moment duelu hrdina Dětenic.

Pešta přitom naskočil teprve do druhého duelu v letošní sezoně. Na vině bylo dlouhodobé zranění. „Hned v prvním zápase sezony jsem si nezaviněně natrhl vazy v kotníku a bohužel se uzdravení vleklo, takže jsem musel vynechat celý podzim,“ vrátil se k těžkým chvílím.

Vítězná branka a zisk tří bodů se tak mohou zdát jako velké zadostiučinění. „Každá výhra na hřiště soupeře je cenná zvláště na začátku jarní části sezony,“ přiznává jednatřicetiletý zkušený fotbalista.

Ten svoji fotbalovou kariéru startoval o kousek jinde. „Začínal jsem někdy ve čtyřech letech v Libáni,“ vzpomíná a k současnému kádru v Dětenicích říká: „Fotbalovou partu tady máme dobrou.“

VYHRÁVAT OSOBNÍ SOUBOJE

Jeho role na hřišti je hodně specifická. „Záleží na jakém postu hraji, ale hlavně tam jsem od toho, abych vyhrával osobní souboje,“ pokračuje Pešta.

Dětenice jsou po výhře na sedmém místě, když zatím nasbíraly 17 bodů. „Samozřejmě se chceme umístit co nejvýše,“ nekonkretizuje cíle. Už v sobotu od 17 hodin jeho tým přivítá na domácím hřišti loňského mistra z Robous.

Těm se však letos moc nedaří, jsou až na deváté pozici. „Robousy jsou tým, na který se nám tradičně, bez ohledu na jejich formu, nedaří, takže doufám, že to doma zlomíme. Očekávám bojovné utkání,“ věří Pešta.

A na závěr prozradí i něco ze svého soukromí. „Pracuji v Praze jako produktový specialista pro značku Audi. Ve volném čase se věnuji rodině a rád se také projedu na kole,“ uzavírá.

Železnice B – Dětenice 1:2 (1:1)

Fakta – branky: Drahoňovský – Novotný, Pešta. Rozhodčí: Styblík – Zelinger, Mendl. ŽK: 1:1. Diváci: 156.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...