Bitvu dvou titánů nabídne v neděli fotbalový krajský přebor. Druhá hradecká Slavia vyzve od 14.30 hodin v Orlické kotlině doposud stoprocentního lídra z Nového Bydžova, na kterého ztrácí pět bodů. Oba celky pošilhávají po postupu do divize, tudíž půjde o hodně.

Stačí se podívat na skóre (NB 43:11, Slavia 37:7) a každému je jasné, že jde o jednoznačně nejlepší dva týmy letošního ročníku. Jeden se pyšní nejlepší ofenzivou soutěže, druhý má zase nejspolehlivější defenzivu.

Deník před soubojem gigantů elitní krajské soutěže oslovil kapitány obou mužstev a položil jim stejné otázky. Za Sešívané odpovídal MARTIN ŠOLC (30 let), za novobydžovský celek JAKUB TREJBAL (24 let). Oba očekávají vyrovnaný mač, ale chtějí vyhrát.

Novobydžovský kapitán Jakub Trejbal.Novobydžovský kapitán Jakub Trejbal.Zdroj: Miroslav Holub

Jak hodnotíte dosavadní průběh sezony z pohledu svého týmu?

MŠ: Když vezmu postavení v tabulce, tak jsme si představovali ještě o něco lepší postavení. Co se týče předvedené hry a nasazení v zápasech, tak jsme spokojeni.

JT: Plný počet bodů ve dvanácti utkáních nejde hodnotit jinak než pozitivně. I když se nám třeba nedaří herně, tak jsme stejně schopní zápas zvládnout, což je důležité.

Je před vámi šlágr podzimu, chystáte se na něj nějak speciálně oproti jiným zápasům?

MŠ: Neřekl bych, že se na něj budeme chystat nějak speciálně. Máme rozbor soupeře před každým utkáním, takže myslím, že příprava bude stejná.

JT: Chystáme se na to stejně jako na jakýkoliv jiný zápas. Všechny se hrají o tři body, pro které si jdeme vždycky.

Co byste řekl na adresu soupeřova mužstva? Jakou má podle vás kvalitu?

MŠ: Jejich bilance a postavení v tabulce hovoří za vše, kvalitu určitě mají velkou.

JT: Řekl bych, že jsou na tom kombinačně dobře a jako jeden z mála týmů s námi budou chtít hrát otevřený fotbal.

Může nedělní duel hodně napovědět o dalším vývoji na špici? Nebo ho berete jen jako jeden ze třiceti?

MŠ: Tenhle zápas hodně napoví o tom, jak bude pokračovat souboj o čelo tabulky. Věřím, že ho zvládneme v náš prospěch a stáhneme bodový náskok Bydžova.

TJ: Samozřejmě může napovědět hodně, ovšem jak moc, nebo jestli vůbec, to zjistíme až v neděli.

Slávistický kapitán Martin Šolc (vpravo).Slávistický kapitán Martin Šolc (vpravo).Zdroj: Martin Žaloudek

Očekáváte spíše takticky vedenou bitvu, kterou budou rozhodovat maličkosti? Nebo může dojít k nějaké gólové přestřelce?

MŠ: Myslím, že to bude takticky vedená bitva. Mohli jsme se o tom přesvědčit už v poháru, kdy utkání skončilo 0:0 (hrálo se 8. září – pozn. aut.).

JT: S tím, kolik mají oba týmy vstřelených branek, může dojít k přestřelce. Spíš si ale myslím, že budou rozhodovat maličkosti.

Rozhodne se o postupu do divize mezi Novým Bydžovem a Slavií Hradec? Nebo může do boje vstoupit ještě někdo další?

MŠ: Zatím tabulka nasvědčuje tomu, že se bude rozhodovat mezi námi a Bydžovem. Třetí tým v tabulce Jaroměř má sezonu zatím pěkně rozehranou, tak uvidíme, jak se jim bude dařit v dalším průběhu soutěže.

JT: Rozhodně bych ještě zmínil Jaroměř. Ale přeci jen ještě nejsme ani v půlce soutěže a stát se může cokoliv, takže je asi brzo polemizovat o postupových bojích.

Koho v nedělním velkém šlágru sledovat: Rozhodnout mohou i šikulové Krotil a Bekera. Jsou ve formě
Slávistický štírek Daniel Krotil.Slávistický štírek Daniel Krotil.Zdroj: Martin ŽaloudekKaždý hraje za jiný tým, přesto toho mají mnoho společného. Štírek královéhradecké Slavie Daniel Krotil i novobydžovský šikula Nikolas Bekera se vypracovali mezi opory svých mančaftů. Oběma je 20 let. Oba v této sezoně nastříleli už devět branek, nikdo v soutěži se netrefil víckrát. Oba jsou menšího vzrůstu, avšak vynahrazují to skvělou technikou a rychlostí. V posledních zápasech se pravidelně gólově prosazovali a jsou tedy ve formě. Bude zajímavé je sledovat i v nedělní vyhecované bitvě, zda se prosadí. Mohou to být právě oni, kdo může podzimní hit krajského přeboru rozhodnout.Novobydžovský šikula Nikolas Bekera (č. 14).Novobydžovský šikula Nikolas Bekera (č. 14).Zdroj: Miroslav Holub