A nutno říci, že pro mladý tým je střed tabulky dobrým vysvědčením. Tým získal 44 bodů , což je o šest více než v loňském roce, kdy obsadil 12. místo.

„Cesta k těmto bodům ale nebyla vůbec jednoduchá a snadná. Už letní příprava byla za poslední roky asi nejméně povedená, některé zápasy byly zrušeny z různých důvodů a účast na některých trénincích byla žalostná,“ říká vedoucí mužstva Jiří Klaban.

„Přes tyto problémy byl start do jarní části vynikající – ze sedmi utkání 15 bodů a aktuálně pátá příčka, to jsem tedy vzhledem k popsaným problémům v přípravě nečekal,“ pokračuje.

Koncovka nevyšla

Jenže poté se vše k horšímu obrátilo, Jičín přestal sbírat body, výsledkem toho byl propad tabulkou, především samotný závěr soutěže se nepovedl, když přišly jen dvě výhry nad Hořicemi (1:0) a v závěrečném kole nad hradeckou Slavii 4:2.

„Letos jsme totálně propadli na domácím hřišti, pouhá dvě vítězství, to je proti minulým letům velký neúspěch. Ještě že pro nás byly bodově úspěšnější venkovní zápasy a to bylo nakonec při pohledu na tabulku důležité,“ pokračuje Klaban.

Jičínu se letos dařilo v poháru, kde dokráčel až do semifinále, v němž podlehl 1:2 pozdějšímu vítězi z Libčan.

Konec trenéra

I přes celkem úspěšnou sezonu u týmu končí hrající trenér Miroslav Jeník, který Jičín vedl přes čtyři roky.

„Určitě zaslouží velké poděkování všech za poctivě odvedenou, někdy i složitou práci, kterou vzhledem k problémům s hráčským kádrem měl. Přesto mužstvo dokázal dovést do klidných vod,“ uzavírá Klaban.

Přípravu na novou sezonu začne mužstvo v úterý 16. června již s novým trenérem Pavlem Obermajerem.