Osmým kolem pokračoval fotbalový Votrok krajský přebor na Královéhradecku.

Souboj týmů ze dna pro Jičín

Utkání dvou nejhorších týmů soutěže dokázal vyhrát v Dobrušce hostující Jičín 2:1. Ten šel v 58. minutě do vedení 2:0, na to domácí zareagovali pouze snížením z penalty.

„V prvním poločase jsme podali dobrý výkon. Druhá půle nám nevyšla a můžeme si oddechnout, že máme všechny body. Tentokrát si neskutečně vážím svých opor, že týmu pomohli i se zdravotními potížemi,“ hodnotil trenér Jičína Pavel Obermajer.

Tomášek vychytal dvoubodovou výhru v Chlumci

Dva body vybojovali fotbalisté Hořic na hřišti Chlumce. Proti místní rezervě šli už v 11. minutě do vedení po gólu Rozsévače. Po půlhodině hry vyrovnal Pilař, další branku už diváci neviděli, a tak o výsledku musel rozhodnout penaltový rozstřel, v tom zazářil hořický gólman Tomášek, který lapil dvě penalty domácích borců a rozhodl o druhém bodu pro Jiskru. „Po dvou nepodařených zápasech jsme podali diametrálně jiný výkon. Šance byly na obou stranách a tak je remíza spravedlivá. V penaltách se blýskl brankář Tomášek a naši bezchybní střelci,“ řekl spokojený vedoucí mužstva Hořic Josef Vydra.

Police přišla o výhru nad lídrem v závěru

Dlouho to v Polici nad Metují vypadalo, že domácí překvapí vedoucí tým soutěže z Libčan. Ještě v 66. minutě vedli 3:1, jenže o minutu déle se prosadil Lukáš Kraják, který následně pět minut před koncem vyrovnal. V penaltové loterii byl přesnější zkušený tým Libčan, který je vyhrál v poměru 5:4.

„Fotbal je o chybách. Na můj vkus jsme jich udělali hodně a domácí je dokázali potrestat. V naše vítězství jsme ale nepřestali věřit, i když to bylo nakonec jen za dva body,“ uvedl sekretář Libčan František Bárta.

Šlágr: Kratonohy přehrály Nový Bydžov

Velmi kvalitní utkání se hrálo v Kratonohách. Domácí tým tam porazil druhý tým tabulky Nový Bydžov 4:1. Dvě branky zaznamenal mladík Slavík. „Mojí optikou jsme měli zápas plně v naší režii, ve 32. minutě vedli 3:0 a měli další vyložené šance, z nichž jsme využili už jen jednu v závěru utkání. Naopak soupeř, byť se prezentoval sympatickým výkonem, si vyloženou příležitost nevypracoval,“ viděl utkání asistent trenéra Kratonoh Martin Moník.

Fotogalerie: Fotbal Kratonohy/Olympia HK - Nový Bydžov

Hvězda kola
Jakub Slavík (Kratonohy): Šlágr kola se hrál v Kratonohách, kam zavítal Nový Bydžov. Domácí i díky dvěma gólům útočníka Jakuba Slavíka vyhráli 4:1. V tabulce se posunuli na třetí místo právě za Bydžov.

Výrok kola
„A tak na nás také došlo. A objektivně přiznat, že naprosto zaslouženě. Nezbývá než porážku přijmout, soupeři se poklonit.“
(Petr Průcha, trenér N. Bydžova po prohře 1:4 v Kratonohách)