Rychnov přestřílel hradeckou Slavii

Divácky velmi atraktivní utkání se hrálo v Hradci Králové, kde Slavia hostila Rychnov. Diváci viděli v utkání sedm branek a výhru hostů 4:3. Tu hattrickem vystřílel kanonýr Počtýnský. Přitom Rychnov ještě v 70. minutě prohrával, jenže dvěma slepenými góly v rozmezí tří minut vývoj utkání otočil na svoji stranu. „Paráda! Přesně na takový fotbal přijdou diváci znovu. Hezké počasí, nasazení, bojovnost, zvraty, spousta branek,“ liboval si šťastný předseda rychnovského oddílu Václav Brůžek.

Nováček bez ztráty bodu

Kdo by to na začátku sezony čekal! Nováček z Police má po třech kolech plný počet bodů. Tentokrát vyhrál v Kratonohách 2:1. Tam sice prohrávala od 10. minuty brankou Ličmana, jenže v 77. minutě srovnal Awuku a rozhodující branku zaznamenal minutu před koncem utkání Martinec. Skvělá jízda pokračuje.

Derby na penalty pro Chlumec

Zajímavé derby se hrálo v Novém Bydžově, kam zavítala rezerva Chlumce nad Cidlinou. Domácí poslal do vedení už po šesti minutách Holec. Odpověď Chlumce přišla v 18. minutě, kdy srovnal Vopátek. Další branky už se 310 diváků nedočkalo, takže o vítězi rozhodl penaltový rozstřel. V tom byl přesnější Chlumec, jenž vyhrál 4:3. „Derby bylo jako tradičně vyhecované, plné osobních soubojů a maximálního nasazení z obou stran. Vyhrát v Bydžově se nám líbí,“ hodnotil předseda oddílu Chlumce Martin Firbacher.

Čáp sestřelil Dobrušku

Dobruška sice v Červeném Kostelci brankou Majera od 7. minuty vedla, jenže do poločasu srovnal Čáp, který v druhém dějství dokonal hattrick a byl hlavní postavou u výhry Červeného Kostelce 4:1.

Trápení Kostelce pokračuje

Třetí zápas, třetí prohra. Taková je bilance Kostelce nad Orlicí na začátku sezony. Tentokrát na domácím hřišti prohrál s Vrchlabím zaslouženě 0:3. Tým, jenž v minulé sezoně bojoval v opačných patrech tabulky, se na startu nové krčí na posledním místě. „Nezbývá něž věřit, že brzy přijde babí léto a my se odkopeme,“ řekl trenér Kostelce Milan Petřík.

Krajský přebor ve fotbale: TJ Sokol Třebeš - FK Černilov.
Hattrick. Počtýnský rozsekl přestřelku

HVĚZDA KOLA:
Jiří Počtýnský (Rychnov n. K.). Byl to jeho zápas. A hlavně jeho zásluhou získal Rychnov tři body na hřišti hradecké Slavie, kde vyhrál po skvělém obratu 4:3. Počtýnský se v duelu blýskl hattrickem.

VÝROK KOLA:
„Srpen byl sice chladnější a deštivější, ale takhle zalézt pod deku jsme určitě nechtěli.“
(Milan Petřík, trenér Kostelce nad Orlicí po třetí prohře.)