Prvomájová sváteční středa bude v jičínském sportovním areálu patřit malým fotbalistům. Na travnatém hřišti se tu uskuteční nevšední turnaj v malé kopané určený pro osmileté hráče.

Velikonoční víkend na umělém trávníku jičínského fotbalového stadionu patřil druhému ročníku turnaje v malé kopané mladších přípravek. Bronz brali osmiletí hráči domácího oddílu.
Ovocem a zeleninou ochucený RejFej 2024 ovládli fotbalisté z Náchoda a Chrudimi

Pozvání přijaly nejlepší české kluby této věkové kategorie.

„Uspořádat v tomto termínu turnaj nás napadlo z toho důvodu, že se náš tým připravuje na republikové finále Planeo Cupu, které se uskuteční přesně za měsíc ve Vysokém Mýtě. Oslovili jsme tak další účastníky, zda nechtějí přijet do Jičína a místní turnaj nepojmout jako ideální přípravu na turnaj roku,“ prozradil Jičínskému deníku jeden z pořadatelů středečního klání David Rejha.

PLANEO CUP – Pohár mládeže FAČR 2023/2024 v kategorii U8

Skupina A: CU Bohemians Praha, TJ Sokol Olšany u Prostějova, SK Petřín Plzeň, SK FC Hlučín, SK Roudnice nad Labem, TJ Přeštice
Skupina B: AC Sparta Praha, SK Sigma Olomouc, FK Ústí nad Labem, FK Hodonín, MFK Chrudim, ČAFC Praha
Skupina C: SK Jičín, FC Baník Ostrava, FC Tempo Praha, FO Lanškroun, FK Meteor Praha, SK Polaban Nymburk
Skupina D: FK Varnsdorf, FC Sparta Brno, FK Česká Třebová, SC Xaverov Horní Počernice, SK Vysoké Mýto, FK Benešov

Zájem nejen jeho musel potěšit. Východočeši si totiž udělali jméno na nedávném turnaji RejFej, který měl skvělou úroveň, také o účast na další zdejší akci tak žádanky brzy přicházely.

Diplom a medaile si z Jičína odveze každý.Diplom a medaile si z Jičína odveze každý.Zdroj: David Rejha„Oddíly vzaly možnost účasti na našem turnaji jako příležitost pro přípravu na Planeo Cup. Poměří zde síly s těmi nejlepšími a nás samozřejmě těší, že nás berou jako schopného organizátora pro podobnou akci,“ doplnil Rejha.

Už jen fakt, že do města pohádek ve středu přijedou týmy z Tábora, Českých Budějovic, Teplic nebo dokonce Brna, mluví za vše – o účast na turnaji byl velký zájem. Z dvanácti účastníků budou hned tři týmy z domácí líhně. Dva kolektivy osmiletých doplní i devítiletá jičínská parta.

Z každé šestičlenné skupiny postoupí do finálové tři nejlepší mužstva, každý tým tak v turnaji odehraje osm utkání. Úvodní hvizd zazní ve 13 hodin, vyhlášení turnaje je naplánováno nejpozději na 18. hodinu.

Pro všechny účastníky pořadatelé připravili medaile, tři nejlepší si domů odvezou poháry, odměněni budou tradičně i nejlepší brankáři, hráči a střelci turnaje, na něž čekají ceny v podobě brankářských rukavic, batohu či fotbalového míče.

Ceny pro účastníky středečního turnaje jsou připraveny. Malí fotbalisté se mají na co těšit.Ceny pro účastníky středečního turnaje jsou připraveny. Malí fotbalisté se mají na co těšit.Zdroj: David Rejha

Krajský přebor: Jaroměř (červení) - Červený Kostelec.
KRAJSKÝ FOTBAL: Nečekaná domácí ztráta Solnice. Šlágr B třídy pro Velichovky

Jelikož podobně prestižních turnajů v Královéhradeckém kraji mnoho nenajdeme, těší se organizátoři a samotní fotbalisté na zájem z řad rodičů a dalších fanoušků, kteří jistě jičínský areál ve středu zaplní ve velkém počtu.

RejFej, 1. května 2024

Základní skupina A: SK Dynamo České Budějovice, FK Varnsdorf, SK Jičín U9, FK Teplice, SK Jičín U8 „bílá“, MFK Chrudim

Základní skupina B: FC Tempo Praha, FK Sparta Brno, SC Xaverov Horní Počernice, FK Meteor Tábor, SK Jičín U8 „modrá“, SK Vysoké Mýto

Zváni jsou na středeční turnaj nejen rodiče hráčů, ale i všichni fanoušci dobrého mládežnického fotbalu.Zváni jsou na středeční turnaj nejen rodiče hráčů, ale i všichni fanoušci dobrého mládežnického fotbalu.Zdroj: David Rejha